Trwa 8. edycja konkursu "Położna na medal"
Położne, które od ośmiu lat biorą udział w konkursie "Położna na medal" – kampania i plebiscyt organizowane są nieprzerwanie od 2014 roku – to osoby, które wiedzą, co oznacza humanizacja porodów, poszanowanie intymności i potrzeba zwrócenia uwagi na kobietę i jej dziecko, bo to oni są najważniejsi.
Nominowane położne doceniane są przez głosujące matki i ich rodziny za umiejętność poszanowania praw i standardów, za bardzo ludzkie podejście do ciąży, porodu oraz połogu. Do czasu, który jest wyjątkowym, a zarazem bardzo jednostkowym doświadczeniem dla każdej kobiety.
"Kolejna edycja kampanii i konkursu pokazuje nam, jako organizatorom, że potrzeba mówienia o tym, jak opiekować się kobietą w ciąży, przy porodzie i w czasie połogu wciąż jest ogromna. Od samego początku naszym zamiarem było uświadamianie, że dobra położna to dobra opieka, która opiera się na wiedzy i empatii, a także na bezcennej umiejętności słuchania przyszłej mamy i po prostu towarzyszeniu jej. Jestem przekonana, że każda z nominowanych w tym roku położnych doskonale wie, jak to robić" – mówi Iwona Barańska, przedstawicielka AMA Akademia Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii Położna na medal.
Położne można zgłaszać do 30 września 2021
Położne można zgłaszać do 30 września wypełniając krótki formularz na stronie internetowej poloznanamedal.info/zglos
Podobnie jak w poprzedniej edycji, nominować mogą nie tylko pacjentki, mamy i przyszłe mamy, ale także członkowie ich rodzin. Do prawidłowego zgłoszenia wystarczy podanie imienia i nazwiska położnej, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje.
Równolegle ze zbieraniem konkursowych kandydatur, można oddawać głosy na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Etap głosowania zakończy się 31 grudnia. Trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach poznamy w pierwszych dniach stycznia 2022 roku.
Patronat honorowy nad kampanią i konkursem sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronem jest także Polskie Towarzystwo Położnych, a Partnerami Merytorycznymi Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych "Dobrze Urodzeni" oraz Fundacja Rodzić po Ludzku, która w tym roku obchodzi 25 rocznicę istnienia.
Zobacz także: Rola położnej: w ciąży, w czasie porodu i w połogu