Nie dał im wnuka, teraz będzie płacić grube miliony. Rodzice skarżą dorosłego syna

2022-05-13 13:41
Nie dał im wnuka, teraz będzie płacić grube miliony
Autor: Getty images Nie dał im wnuka, teraz będzie płacić grube miliony

Pewna para domaga się od syna zwrotu pieniędzy za jego wychowanie, kształcenie oraz koszty ślubu. Powód? Syn nie dał im upragnionego wnuka. Rodzice złożyli już pozew do sądu – żądają od mężczyzny 50 milionów rupii, co jest równowartością 3 milionów złotych.

Proces toczy się w Indiach, gdzie posiadanie potomstwa, zwłaszcza męskiego, jest sprawą priorytetową. Mężczyzna w kulturze hinduskiej dba o bezpieczeństwo finansowe rodziny, a posiadanie syna czy wnuka to największa radość. Odmowa spełnienia oczekiwań rodziców natomiast, to jawny znak braku szacunku.

Pozwali syna o odszkodowanie

Nic dziwnego, że Sanjeev i Sadhana Prasad  z Indii czują się rozczarowani życiem i decyzjami swojego syna, na którego wychowanie i kształcenie wydali mnóstwo pieniędzy. Jedynak nie dość, że w ciągu 6 lat małżeństwa nie spłodził syna, to jeszcze nie mieszka z żoną z powodu jej pracy w drugim stanie i „nie planuje” potomstwa.

Rodzice pozwali więc go do sądu, żądając, by on i synowa albo spłodzili wnuka w ciągu roku, albo zapłacili odszkodowanie w wysokości 50 milionów rupii, czyli równowartość trzech milionów złotych.

Czytaj równieżKochamy ich, ale potrafią być nieznośni - 20 toksycznych tekstów Babć i Dziadków

Dziadkowie mają "ulubionego" wnuka? Podpowiadamy, jak rozmawiać z nimi o faworyzowaniu dzieci

Wydali majątek na jego studia i ślub 

Taka suma ma być zadośćuczynieniem za koszty, które ponieśli. Państwo Prasad obliczyli, że wydali majątek na edukację chłopaka w USA (kurs pilotażu kosztował parę 65 tys. dolarów) oraz na opłacenie jego wystawnego ślubu: przyjęcia weselnego w pięciogwiazdkowym hotelu, luksusowego samochodu wartego 80 000 dolarów oraz opłacenie miesiąca miodowego pary w Tajlandii.

„Musieliśmy teraz wziąć pożyczkę na budowę naszego domu, a mamy trudności finansowe. Również psychicznie jesteśmy wykończeni – jeśli mielibyśmy wnuka, z którym spędzalibyśmy czas, nasz ból byłby znośny. Ale pomimo wszystkich naszych wysiłków, nasz syn i jego żona psychiczne nas torturują, nie dając nam wnuka. Otoczenie się z nas śmieje” - cytuje zrozpaczonych Hindusów portal economictimes.indiatimes.com.

Sprawę bezprecedensowego pozwu rozstrzygnie sąd.

Dziadek Donald poradzi sobie nawet ze spinką
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza