„Nie mogłam wstać, zadzwoniłam po pomoc”. Mama pięcioraczków o chorowaniu przy dzieciach

2023-09-26 12:43

Chorowanie będąc mamą jest wyjątkowo wymagające. Nie ma czasu, by leżeć i regenerować organizm. Trudno jest nawet przy jednym dziecku. A co dopiero przy gromadce, jaką ma w domu mama pięcioraczków z Horyńca. Dominika Clarke opisała ostatnio, jak wyglądał jej dzień, gdy była chora. Współczujemy i podziwiamy jednocześnie...

Pięcioraczki z Horyńca
Autor: Instagram/ @piecioraczki_z_horynca/ @clarke_dozen Pięcioraczki z Horyńca z mamą.

Niespełna dwa tygodnie temu Czaruś, ostatni z pięcioraczków z Horyńca, w końcu mógł wyjść do domu ze szpitala. Jego mama z radością dokumentowała chwile, w których całe rodzeństwo było już razem po 7 miesiącach hospitalizacji chłopczyka. 

Na małego Czarusia w domu czekały trzy siostrzyczki. Przypomnijmy, piąty z pięcioraczków, chłopczyk o imieniu Henry James, zmarł w kilka dni po porodzie. Rodzina ma też siedmioro starszych dzieci. 

Dowiedz się: Rodzina wielodzietna - jak traktujemy duże rodziny w Polsce?

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki

Przeczytaj: Kiedy zwiększa się szansa na bliźnięta? Sprawdź, czy możesz zajść w ciążę mnogą

Czaruś już zżył się z siostrami

Mama pięcioraczków, Dominika Clarke, dokładnie relacjonuje życie swojej licznej rodziny w mediach społecznościowych. Tydzień temu pokazała zdjęcie całej wesołej czwórki maluszków, podpisując radośnie:

"Dzień dobry wszystkim! Czaruś ma się dobrze, z dziewczynami się nie nudzi".

Chorowanie mamy w rodzinie wielodzietnej

Musimy przyznać, że mama jedenaściorga dzieci radzi sobie z codziennością wprost fenomenalnie. Ostatnio dopadła ją jelitówka i silne bóle głowy. Jak sama przyznała, na chorowanie miała całe trzy godziny...

- Dziś poległam, choć rzadko bywam chora, dziś byłam chora przez trzy godziny, głowa bolała niesamowicie, okropne wymioty, no nie mogłam wstać, mąż musiał zająć się wszystkim i oczywiście przy karmieniu wypadła Czarusiowi sonda... ja nie mogłam wstać, zadzwoniłam po pomoc do dwóch osób i akurat nie mogły, jakoś wstałam, resztkami sił wymieniłam sondę... a potem, choć bardzo słaba czułam się już lepiej. Nawet superwoman ma takie dni - zdradziła w swoim videoblogu na Instagramie.

Dominika i Vincent Clarke mieszkają we wsi Puchacze w gminie Horyniec-Zdrój. Ich dzieci otrzymały anglojęzyczne imiona z uwagi na pochodzenie ich taty. Urodzone w lutym 2023 pięcioraczki to Charles Patrick (pieszczotliwie nazywany Czarusiem), Henry James (†), Elizabeth May, Evangeline Rose i Arianna Daisy.