Nie uwierzysz, jak wyglądają wesela w Wielkiej Brytanii. Polska TikTokerka pokazała stół weselny

2022-06-30 12:46

W Polsce wesele kojarzy się z przepychem, górą jedzenia, muzyką i zabawą do rana. Można byłoby pomyśleć, że wesele w Wielkiej Brytanii wygląda tak samo, albo chociaż podobnie. Polska TikTokerka pokazała, jak bardzo się myliliśmy.

Wesele w Wielkiej Brytanii to zupełnie inna tradycja
Autor: Getty Images/ TIKTOK @run_girl_ Wesele w Wielkiej Brytanii to zupełnie inna tradycja

Wesela w Polsce są bardzo huczne, niektóre młode pary zmuszone są wziąć nawet kredyt, aby wyprawić wesele swoich marzeń. Otrzymując zaproszenie na wesele w Polsce, zastanawiamy się, jaką sumę włożyć do koperty i czy nie będzie ona zbyt niska.

Tymczasem, jedna z TikTokerek o imieniu Sylwia, publikująca filmy pod pseudonimem run_girl_, opublikowała nagranie, pokazujące, jak wyglądają wesela w Wielkiej Brytanii.

Okazuje się, że tradycja na wyspach jest zupełnie inna.

Spis treści

  1. Jak wyglądają stoły na weselu w Wielkiej Brytanii?
  2. Całkowicie inna tradycja
  3. Ile daje się młodej parze w kopercie w Wielkiej Brytanii?
  4. „Na polskim weselu wszystkiego jest za dużo”

Jak wyglądają stoły na weselu w Wielkiej Brytanii?

Stoły na weselu w Polsce uginają się pod ciężarem jedzenia. Są przeróżnego rodzaju przystawki, ciastka i dania ciepłe. Jak wyglądają stoły w Wielkiej Brytanii, możecie zobaczyć na nagraniu z TikToka od run_girl_

Całkowicie inna tradycja

Aż trudno uwierzyć, że stoły na weselu mogą być praktycznie puste. Internauci potwierdzają w swoich komentarzach, że chcąc coś zjeść lub się napić na angielskim weselu, trzeba sobie samemu to kupić.

„Na weselu w UK mieliśmy 0,7l wódki na 10 osobowy stolik i do tego litrową karafkę z sokiem. Resztę trzeba było dokupić a 2l coli w barze £15”

„ja byłem na 3 Irlandzkich i był podany tylko obiad i wino do obiadu a resztę alkoholu kupujesz sam w barze.”

„W Holandii wygląda to podobnie. Do tego goście przychodzą ubrani całkowicie normalnie, jakby szli na zakupy, krótkie spodenki, zwykła koszulka”

„Byłam na kilku weselach w uk, po ceremonii do wyboru jedno piwo lub szampan a soki alkohol kupujesz sama w barze jedzenie tylko jeden meal lub bufet”

„na angielskim weselu jak kiedyś byłem, to były frytki I nuggets...alkohol we własnym zakresie...wyszedłem głodny....”

„Pierwszy raz gdy poszedłem na angielskie wesele to w trakcie musiałem lecieć do Mc Donalda z głodu”

Ile daje się młodej parze w kopercie w Wielkiej Brytanii?

Widząc, jak wygląda stół na weselu w Wielkiej Brytanii, nie zaskakuje już informacja, ile goście wkładają do koperty młodej parze.

Autorka opublikowała drugi film, po wielu komentarzach internautów, którzy nie mogli uwierzyć, że tak naprawdę wygląda wesele w Wielkiej Brytanii.

Jak wyjaśnia, normą jest wrzucenie do koperty na weselu angielskim 20, 30, a niekiedy nawet 10 funtów. Kwota ta jest jednocześnie prezentem dla młodej pary.

Na angielskim weselu nie otrzymamy również nawet tortu.

„Na polskim weselu wszystkiego jest za dużo”

Pod filmami możemy przeczytać wiele uwag i zdecydowana większość wybiera polskie wesela, trzymając się tradycji. Internauci zwrócili jednak uwagę w swoich komentarzach na problem z ilością jedzenia na takich weselach.

„Na polskim weselu wszystkiego jest za dużo — jedzenie i picie do upadłego :P dlatego nie przepadam za tego typu zabawą.”

„z jednej strony polskie lepsze, ale niestety dużo jedzenia się wtedy też marnuje więc to ang ma plusy”

Zobacz także: Naming day - co to i dlaczego jest teraz coraz bardziej modny?

Wesele marzeń 2022
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza