Nie wierzyli, że dziewczynce coś wpadło do nosa. To, co znaleźli lekarze, zszokowało wszystkich

2023-07-25 13:56

Ta zabawa w basenie mogła się źle skończyć i to wcale nie z powodu ryzyka zatonięcia. 8-letnia dziewczynka wyszła z wody z poważnie uszkodzonym nosem. Winne okazały się małe przedmioty, które usunięto dziecku pod narkozą.

 Nie wierzyli, że dziewczynce coś wpadło  do nosa. To, co znaleźli lekarze, zszokowało wszystkich
Autor: Getty images/screen IG@tinyheartseducation Nie wierzyli, że dziewczynce coś wpadło do nosa. To, co znaleźli lekarze, zszokowało wszystkich

Zaskakujący i groźny przypadek opisały dwie ratowniczki medyczne z Australii. Nikki i Rachel to dwie siostry, prowadzące w mediach społecznościowy popularny profil, na którym uczą rodziców podstawowych zasad pierwszej pomocy

Tym razem opowiedziały historię pewnej mamy, która dostała telefon od płaczącej córki. Okazało się, że 8-letnia dziewczynka po wyjściu z basenu zaczęła skarżyć się na piekący ból w jej nosie. Mama Leah początkowo nie wierzyła córce, bo dziewczynka ma już 8 lat i wyrosła z etapu wkładania sobie do nosa zabawek czy kamyków. Nie wyobrażała sobie, co takie mogło wejść jej do nosa, jednak wróciła do domu, podejrzewając, że córkę użądlił jakiś owad. 

Czytaj również: Jak dziecko mogło to połknąć? Dramatyczna akcja ratunkowa w Łodzi

Zorientowała się, że jej śpiący synek ma coś w ustach. Było o krok od tragedii

Wyjęli z jej nosa 6 magnesów!

Dziewczynka krzyczała, że coś bardzo boli ją w nosie, że piecze i szczypie. Była naprawdę przerażona, mama zabrała ją więc natychmiast do szpitala. Lekarze zabrali małą na badania i spróbowali zajrzeć do jej noska. Byli zdumieni tym, co zobaczyli dzięki specjalnym instrumentom laryngologicznym. Okazuje sie, ze w nosie dziecka znajdowało się 6 maleńkich magnesów! To elementy od balonów do napełniania wodą, które zamyka się na magnetyczne zatrzaski.

Na zdjęciu, które pokazała kobieta, widać 6 maleńkich metalowych krążków, tak małych, że bez problemu zmieściły się w dziurce nosa dziecka. 

Trzeba było podać narkozę

Leah strasznie płakała i rzucała się, więc lekarze nie mogli usunąć magnesów z jej nosa. Podjęli decyzje o uśpieniu dziewczynki. Dopiero, gdy się uspokoiła, usunęli z jej nosa małe magnesy. Niestety, przedmioty zdążyły wyrządzić spore szkody. Ich siła była tak duża, że magnesy znajdujące się w obu nozdrzach dziecka połączyły się, przerywając jej przegrodę nosową. 

"Te magnesy wypadły z balonu do napełniania wodą i musiały być na ręczniku, bez jej woli, gdy wycierała sobie twarz, przesunęły się do jej nosa - opisuje sytuacje mama dziewczynki. Resztę wykonała ich siła magnetyczna niestety prowadzać do uszkodzenia przegrody nosowej.

Dziewczynka po zabiegu wróciła do domu, aby dochodzić do siebie, a jej rodzice zabrali sie za wyrzucanie balonów na wodę.  "Są sprzedawane jako zabawki dla małych dzieci, bez żadnego ostrzeżenia, i oczywiście mogą spowodować poważne obrażenia Jeśli masz takie w domu, wyrzuć je" - pisze mama Leah. 

Pierwsza pomoc u niemowlaka – zachłyśnięcie lub zakrztuszenie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza