Nie wierzyli, że dziewczynce coś wpadło do nosa. To, co znaleźli lekarze, zszokowało wszystkich

2023-07-25 13:56

Ta zabawa w basenie mogła się źle skończyć i to wcale nie z powodu ryzyka zatonięcia. 8-letnia dziewczynka wyszła z wody z poważnie uszkodzonym nosem. Winne okazały się małe przedmioty, które usunięto dziecku pod narkozą.

 Nie wierzyli, że dziewczynce coś wpadło  do nosa. To, co znaleźli lekarze, zszokowało wszystkich
Autor: Getty images/screen IG@tinyheartseducation Nie wierzyli, że dziewczynce coś wpadło do nosa. To, co znaleźli lekarze, zszokowało wszystkich

Zaskakujący i groźny przypadek opisały dwie ratowniczki medyczne z Australii. Nikki i Rachel to dwie siostry, prowadzące w mediach społecznościowy popularny profil, na którym uczą rodziców podstawowych zasad pierwszej pomocy

Tym razem opowiedziały historię pewnej mamy, która dostała telefon od płaczącej córki. Okazało się, że 8-letnia dziewczynka po wyjściu z basenu zaczęła skarżyć się na piekący ból w jej nosie. Mama Leah początkowo nie wierzyła córce, bo dziewczynka ma już 8 lat i wyrosła z etapu wkładania sobie do nosa zabawek czy kamyków. Nie wyobrażała sobie, co takie mogło wejść jej do nosa, jednak wróciła do domu, podejrzewając, że córkę użądlił jakiś owad. 

Czytaj również: Jak dziecko mogło to połknąć? Dramatyczna akcja ratunkowa w Łodzi

Zorientowała się, że jej śpiący synek ma coś w ustach. Było o krok od tragedii

Wyjęli z jej nosa 6 magnesów!

Dziewczynka krzyczała, że coś bardzo boli ją w nosie, że piecze i szczypie. Była naprawdę przerażona, mama zabrała ją więc natychmiast do szpitala. Lekarze zabrali małą na badania i spróbowali zajrzeć do jej noska. Byli zdumieni tym, co zobaczyli dzięki specjalnym instrumentom laryngologicznym. Okazuje sie, ze w nosie dziecka znajdowało się 6 maleńkich magnesów! To elementy od balonów do napełniania wodą, które zamyka się na magnetyczne zatrzaski.

Na zdjęciu, które pokazała kobieta, widać 6 maleńkich metalowych krążków, tak małych, że bez problemu zmieściły się w dziurce nosa dziecka. 

Trzeba było podać narkozę

Leah strasznie płakała i rzucała się, więc lekarze nie mogli usunąć magnesów z jej nosa. Podjęli decyzje o uśpieniu dziewczynki. Dopiero, gdy się uspokoiła, usunęli z jej nosa małe magnesy. Niestety, przedmioty zdążyły wyrządzić spore szkody. Ich siła była tak duża, że magnesy znajdujące się w obu nozdrzach dziecka połączyły się, przerywając jej przegrodę nosową. 

"Te magnesy wypadły z balonu do napełniania wodą i musiały być na ręczniku, bez jej woli, gdy wycierała sobie twarz, przesunęły się do jej nosa - opisuje sytuacje mama dziewczynki. Resztę wykonała ich siła magnetyczna niestety prowadzać do uszkodzenia przegrody nosowej.

Dziewczynka po zabiegu wróciła do domu, aby dochodzić do siebie, a jej rodzice zabrali sie za wyrzucanie balonów na wodę.  "Są sprzedawane jako zabawki dla małych dzieci, bez żadnego ostrzeżenia, i oczywiście mogą spowodować poważne obrażenia Jeśli masz takie w domu, wyrzuć je" - pisze mama Leah. 

Pierwsza pomoc u niemowlaka – zachłyśnięcie lub zakrztu