Nie zauważyli, że ich 2-latka wyszła z domu. Dzieckiem zaopiekowały się psy

2023-09-22 13:02

Rodzice nie zauważyli, jak ich mała córeczka wyszła z domu. W poszukiwaniach brały udział służby, psy tropiące i drony. Niezwykłe są okoliczności, w których znaleziono dziecko.

Dziewczynka z psem
Autor: Getti Images Nie zauważyli, że ich 2-latka wyszła z domu. Dzieckiem zaopiekowały się psy

Do zdarzenia doszło w środę 20 września około godziny 20:00 w okolicach osady Faithorn w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Rodzina zgłosiła zaginięcie 2-letniej dziewczynki.

Po przybyciu na miejsce służby stwierdziły, że dziecko oddaliło się od domu w towarzystwie dwóch psów rodziny. Niezwykłe jest to, jak czworonogi zajęły się dziewczynką.

Zobacz także: 2-latek bez kurtki i butów błąkał się po Chorzowie. Zajęła się nim obca kobieta, bo babcia była pod wpływem

Dziecko i pies poparzone w Parku Skaryszewskim

Zaangażowanie służb

Policja przeprowadziła szeroko zakrojone poszukiwania. Zaangażowano drony, wiele zespołów K-9 z psami tropiącymi i mieszkańców całej okolicy. W poszukiwaniach 2-letniej dziewczynki, która w nocy oddaliła się z domu, brały również osoby z okolicznych hrabstw Michigan i Wisconsin.

Teren, na którym zaginęła dziewczynka, był bardzo zalesiony, przez co poszukiwania były znacznie utrudnione.

Około północy niemal 5 km od domu dziecko odnalazł w lesie mężczyzna na quadzie. Niewiarygodne, że jej psy cały czas były przy niej. W chwili odnalezienia dziewczynka spała wtulona w swoje pieski.

— Położyła się i użyła jednego z psów jako poduszki. Drugi pies leżał obok niej i czuwał. To naprawdę niezwykła historia — powiedział theguardian.com porucznik Mark Giannunzio.

Dzięki psom dziewczynce nic się nie stało. Zapewniły jej ciepło i bezpieczeństwo. Ratownicy medyczni stwierdzili, że dziecko jest w dobrym stanie zdrowia i mogło wrócić do domu. Policja stanowa Michigan Iron Mountain Post podziękowała wszystkim zaangażowanym w zlokalizowanie dziecka.

Źródło:

  • theguardian.com
  • abcnews.go.com
  • wlox.com

Czytaj także: PIES - wspaniały towarzysz, opiekun i terapeuta

To już pewne! Psy pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny dziecka

Jak przygotować psa lub kota na pojawienie się dziecka? "Dajmy im czas na zbudowanie więzi"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza