Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka z Koła. Cała Polska trzymała za nią kciuki

2023-11-04 11:08

Po dramatycznej walce w szpitalu specjalistycznym w Poznaniu, zmarła trzymiesięczna dziewczynka, której obrażenia wzbudziły podejrzenia o przemoc domową.

Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka z Koła. Cała Polska trzymała za nią kciuki
Autor: Getty Image

Wstrząsające doniesienia dotarły z Koła w województwie wielkopolskim, gdzie zmarła trzymiesięczna dziewczynka. Po kilkunastodniowej walce o życie w szpitalu specjalistycznym w Poznaniu, niestety, przegrała walkę z obrażeniami, które według wstępnych ustaleń, mogły być skutkiem przemocy domowej.

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama

Nie żyje trzymiesięczna dziewczynka z Koła

Dziewczynka przez ostatnie dni przed śmiercią była pacjentką specjalistycznego szpitala, gdzie lekarze podejmowali desperacką walkę o jej życie. Z powodu powagi obrażeń dziecko musiało być podłączone do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Niestety, pomimo wysiłków medyków, prokurator Bartosz Krupecki z Prokuratury Rejonowej w Kole potwierdził najgorsze obawy, informując o śmierci dziewczynki.

- O godzinie 12.41 lekarze stwierdzili zgon dziewczynki - podał 3 listopada prokurator.

Była ofiarą przemocy domowej

Wszystko zaczęło się 22 października, gdy lekarz dyżurny szpitala w Kole, niepokojąc się o stan zdrowia małego pacjenta, zaalarmował policję. Funkcjonariusze szybko podjęli działanie, zatrzymując rodziców dziecka – 30-letniego ojca i 21-letnią matkę.

Obrażenia, których doznało niemowlę, były na tyle poważne, że konieczne było jej przewiezienie do szpitala w Poznaniu. Śledczy podejrzewają, że w domu dziecka mogła panować atmosfera długotrwałej przemocy.

- To 21-letnia matka oraz 30-letni ojciec. Oboje są mieszkańcami gminy Koło. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala specjalistycznego w Poznaniu - powiedział w rozmowie z TVN24 aspirant sztabowy Daniel Boła z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Zarzuty dla matki

Matce już postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Prokurator Rejonowy w Kole informował, że wstępne ustalenia biegłego nie potwierdziły, by obrażenia były efektem pobicia. Jednak w świetle nowych okoliczności, istnieje możliwość, że zarzuty zostaną zaostrzone.

- W drodze opinii biegłego trzeba będzie ustalić, czy zgon dziecka pozostaje w związku przyczynowym z wcześniej odnotowanymi obrażeniami. Jeśli tak, wówczas, jak najbardziej istnieje konieczność zmiany zarzutów na nieumyślne spowodowanie śmierci. Najpierw jednak będzie musiała zostać przeprowadzona sekcja zwłok - wyjaśnia Krupecki.

Śledztwo wciąż trwa, a wykwalifikowani biegli mają za zadanie ustalić, czy istnieje bezpośredni związek przyczynowy między obrażeniami a śmiercią dziecka. Wyniki sekcji zwłok będą miały kluczowe znaczenie dla dalszego kierunku prowadzonego postępowania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza