Nierówne piersi po karmieniu - zobacz, co przydarzyło się znanej modelce

2022-01-24 11:36

Jedna duża, druga mała - tak wyglądały piersi modelki po tym, jak jej córeczka upodobała sobie ssanie mleka tylko z jednej strony. Czy jest na to jakaś rada?

Nierówne piersi - zobacz, co przydarzyło się to znanej modelce
Autor: TikTok/@Abbieherbert_ Nierówne piersi - zobacz, co przydarzyło się to znanej modelce

Co robić, gdy dziecko chce ssać tylko jedną pierś? Jak najszybciej reagować, bo jeśli tego nie zrobisz, skończysz, jak znana modelka. Kilka miesięcy temu Abbie Herbert pokazała na portalu społecznościowym swoje piersi, z których jedna jest ogromna, a druga - mała.

To efekt karmienia jedną piersią - jak napisała modelka, jej córeczka wybrała sobie jedną pierś i nie chciała ssać mleka z drugiej. Mama uległa dziecku, na skutek czego jej piersi stały się asymetryczne - jedna produkująca pokarm była o kilka rozmiarów większa niż ta, w której laktacja ustała.

Dlaczego dziecko lubi tylko jedną pierś?

Jak tłumaczą lekarze, nierówne piersi w czasie karmienia to częsty przypadek. Wiele niemowląt wybiera sobie jedna pierś, zwykle lewą, bo w czasie karmienia słyszą bicie serca mamy, które miło kojarzą z okresu życia płodowego.

Czasem powodem ssania tylko jednej piersi jest jednak poważniejszy problem, czyli asymetria ciała dziecka - to powód do odwiedzenia fizjoterapeuty.

Bez względu na przyczynę, karmienie tylko jedną piersią nie jest "szkodliwe", ale po pierwsze przyczynia się do utrwalenia wspomnianej asymetrii u niemowlęcia, po drugie - skutkuje asymetrią biustu mamy.

Dla kobiety to problem natury estetycznej - zwłaszcza latem, gdy nie nosimy grubych swetrów i kurtek nierówne piersi są widoczne i wzbudzają mimowolne zainteresowanie innych.

Pocieszające jest to, że asymetria piersi zwykle mija po zakończeniu laktacji, ale zdarza się, że piersi już nigdy nie będą idealnie równie, jak przed karmieniem.

Co robić, gdy dziecko ssie tylko jedną pierś?

Aby uniknąć takiej sytuacji, przystawiaj dziecko na zmianę i karmić raz lewa, raz prawą piersią. Staraj się też zaczynać kamienienie od nielubianej piersi. Głodny maluch będzie mniej wybredny. Jeśli masz do czynienia z uparciuchem, spróbuj odciągać pokarm z "niechcianej" piersi. To sprawi, że laktacja w niej nie zaniknie i nie będzie dysproporcji między lewą a prawą stroną biustu.

Czytaj również: Jak prawidłowo odciągać pokarm - bezbolesne ściąganie mleka z piersi

Karmienie piersią - higiena. Jak dbać o piersi podczas laktacji?

Zabiegi chirurgii plastycznej poprawiające wygląd piersi i brzucha po ciąży
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza