Niesamowita reakcja noworodka na poznanie mamy. To wideo dla wszystkich, którzy umniejszają cesarce

2023-01-04 16:29

Niby mama z dzieckiem znają się przez cały czas trwania ciąży, ale jednak pierwszy kontakt twarzą w twarz zawsze jest czymś niezwykłym. Przywykliśmy już do wzruszających zdjęć i nagrań ze spotkań noworodków z mamami tuż po porodzie naturalnym. Przy cesarskim cięciu niekiedy nie jest to możliwe od razu. A jednak zdarza się. To wideo pokazuje, jak magiczny jest to moment.

Poznanie mamy
Autor: TikTok/ @happiestofficial Reakcja noworodka na mamę to wyciskacz łez.

Na nagraniu widzimy położną niosącą noworodka tuż po narodzinach poprzez cesarskie cięcie. Dziecko już owinięte w pieluszki, głośno płacze. W tle leży jego mama, osłonięta kotarą - najwyraźniej jeszcze w trakcie kończenia przez lekarzy zabiegu. Pielęgniarka po chwili przystawia buzię maluszka do jego mamy, by się poznali. I wtedy dzieje się coś, co wzruszy każdą mamę, a zwłaszcza tą, która oczekuje na własny poród. 

Zobacz też: Tego nie zobaczysz na własne oczy. Obejrzyj prawdziwe ZDJĘCIA z zabiegu cesarskiego cięcia

Na czym polega poród przez cesarskie cięcie?

Dowiedz się: Planowana cesarka: jakie są wskazania do cesarskiego cięcia?

Przystawiony do mamy, noworodek powoli ścisza płacz, słysząc jej głos. A gdy ta czule do niego mówi, całując po policzku, całkiem się wycisza. To idealny dowód na to, jak dobrze niemowlaki znają swoje mamy już z czasów życia płodowego. Internauci są wyjątkowo wzruszeni tym wideo.

- Dziecko zna głos matki. To pierwszy głos, jaki kiedykolwiek słyszało - komentuje użytkowniczka TikToka.

- U nas było identycznie. Córeczka przestała płakać jak usłyszała mój głos i gdy zaczęłam jej nucić to samo co śpiewałam w czasie trwania ciąży - wspomina inna.

- Piękne. Również wielki podziw dla pielęgniarki, która trzymała maluszka obok mamy - słusznie zauważył pewien internauta. 

Cóż, wszystkim mamom rodzącym przez cesarskie cięcie życzymy, takich pięknych spotkań z własnymi dziećmi. 

Sprawdź: Naturalna cesarka - czyli cesarskie cięcie przyjazne dziecku