"Kochanie, zrobiliśmy to!" Nie bój się wspólnego porodu. Intymne zdjęcia pokazują, że warto

2022-09-16 13:04

Partner przy porodzie to dobry pomysł? Wiele par ma wątpliwości. Zastanawiają się, czy takie wspólne doświadczenie nie odciśnie piętna na ich intymności. Choć każdy związek jest inny i ta decyzja jest bardzo indywidualna, to w przypadku tych par poród rodzinny ewidentnie był wspaniałym przeżyciem. Patrząc na te zdjęcia, ciężko powstrzymać wzruszenie.

poród rodzinny
Autor: Instagram/ @elternmagazin Partner przy porodzie to dobry pomysł?

Choć wielu ojców się waha, to coraz więcej jest takich, którzy nie wyobrażają sobie, by nie być częścią narodzin swojego dziecka. Żartów o śmiesznych zachowaniach ojców przy porodzie jest całe mnóstwo. Ale prawda jest taka, że potrafią być oni niesamowitym wsparciem dla rodzącej. 

Co więcej, tak niezwykłe, wspólne doświadczenie może tym mocniej spajać związek. O tym, jak urocze i wzruszające są to chwile, wspomina jedna z fotografek porodowych, Ashlyn @FocusedOnLove.

„Kochanie, zrobiliśmy to!” Nigdy nie zapomnę słów miłości, wsparcia i wzajemnych podziękowań tej pary podczas narodzin ich dziecka. Największym darem, jaki możemy dać naszym dzieciom, jest to, aby zobaczyły, jak się kochamy. Ta dwójka była drużyną marzeń.

Przeczytaj też: 6 rad dla ojców, którzy zamierzają być przy porodzie. Przyszły tata musi o tym wiedzieć...

Czy wspólny poród jest przereklamowany, czy też naprawdę warto rodzić z partnerem?

Te zdjęcia mówią same za siebie. Zobacz, wspólne porody pełne wzruszeń, w naszej galerii:  

Seks po porodzie - kiedy warto iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego? M jak mama