Nowa niebezpieczna zabawa na Tik Toku. Rodzice okrutnie żartują ze swoich dzieci

2020-06-19 14:03

Aż trudno uwierzyć, że coś tak bezmyślnego mogło przyjść komukolwiek do głowy. W mediach społecznościowych coraz większą popularnością cieszy się "zabawa" w której rodzice znienacka oblewają swoje dzieci wodą, a film z tego wydarzenia wrzucają do sieci.

Nowa niebezpieczna zabawa na Tik Toku
Autor: Getty Images

Na opublikowanych w mediach społecznościowych filmikach widać różne reakcje nieświadomych niczego maluchów. Większość z nich po oblaniu wodą płacze, podczas gdy ich opiekunowie zachodzą się śmiechem.

Czy wystraszenie własnego dziecka powinno bawić rodzica? Zdecydowanie nie.

Takie zachowanie jest nie tylko niemądre, ale też niebezpieczne - wiele z pokazanych na filmikach dzieci to niemowlęta, które mogłyby zakrztusić się wodą. Inną konsekwencją mogłoby być nieprzyjemne zalanie uszu. W skrajnych przypadkach taki atak może wywołać u dziecka trwałą traumę i strach przed wodą.

Ta okrutna "zabawa" podzieliła internautów - jednych śmieszy, inni nie szczędzą słów krytyki. Podkreślają też, że dorośli dają w ten sposób bardzo zły przykład nastolatkom, którzy często korzystają z Tik Toka.

Warto pamiętać, że w sieci nic nie ginie. Jak poczują się te dzieci, gdy za kilka lat zobaczą nagranie, którego stały się bohaterami? Miejmy nadzieję, że nie postanowią odwdzięczyć się rodzicom w równie niemądry sposób.

Czytaj także: Najdziwniejsze imiona nadane dzieciom w 2019 roku

Czytaj także: Czy podczas porodu dziecko odczuwa ból?