Nowa niebezpieczna zabawa na Tik Toku. Rodzice okrutnie żartują ze swoich dzieci

2020-06-19 14:03 Dagmara Osińska
Nowa niebezpieczna zabawa na Tik Toku
Autor: Getty Images

Aż trudno uwierzyć, że coś tak bezmyślnego mogło przyjść komukolwiek do głowy. W mediach społecznościowych coraz większą popularnością cieszy się "zabawa" w której rodzice znienacka oblewają swoje dzieci wodą, a film z tego wydarzenia wrzucają do sieci.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych filmikach widać różne reakcje nieświadomych niczego maluchów. Większość z nich po oblaniu wodą płacze, podczas gdy ich opiekunowie zachodzą się śmiechem.

Czy wystraszenie własnego dziecka powinno bawić rodzica? Zdecydowanie nie.

Takie zachowanie jest nie tylko niemądre, ale też niebezpieczne - wiele z pokazanych na filmikach dzieci to niemowlęta, które mogłyby zakrztusić się wodą. Inną konsekwencją mogłoby być nieprzyjemne zalanie uszu. W skrajnych przypadkach taki atak może wywołać u dziecka trwałą traumę i strach przed wodą.

Ta okrutna "zabawa" podzieliła internautów - jednych śmieszy, inni nie szczędzą słów krytyki. Podkreślają też, że dorośli dają w ten sposób bardzo zły przykład nastolatkom, którzy często korzystają z Tik Toka.

Warto pamiętać, że w sieci nic nie ginie. Jak poczują się te dzieci, gdy za kilka lat zobaczą nagranie, którego stały się bohaterami? Miejmy nadzieję, że nie postanowią odwdzięczyć się rodzicom w równie niemądry sposób.

Czytaj także: Najdziwniejsze imiona nadane dzieciom w 2019 roku

Czytaj także: Czy podczas porodu dziecko odczuwa ból? 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE