Noworodek zaczął raczkować zaraz po urodzeniu. Zszokowani rodzice chwycili za kamerę

2023-06-06 13:46

Rodzice małej Nyilah Daise przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczyli, jak ich 3-dniowa córeczka bystro podnosi głowę i próbuje raczkować w szpitalnym łóżeczku. Wyczynami swojego dziecka pochwalili się na TikToku, a ich filmik w błyskawicznym tempie stał się wiralem. Internauci także nie dowierzali, temu co widzą.

Noworodek urodził się tak silny, że jeszcze w szpitalu zaczął raczkować. Rodzice nie dowierzali
Autor: TikTok screen/@samantha_elizabeth__ Noworodek urodził się tak silny, że jeszcze w szpitalu zaczął raczkować. Rodzice nie dowierzali

34-letnia Samantha Mitchell nagrała zdumiewający filmik z oddziału położniczego z 3-dniową córeczką w roli głównej. Widać na nim, jak malutka wysoko podnosi głowę, po czym dźwiga się na kolanach i przedramionach i próbuje raczkować. Wszystko to dzieje się w szpitalnym łóżeczku 3 dni po porodzie. Nagranie zyskało ogromną popularność – obejrzano go ponad 52 miliony razy i skomentowano ponad 70 tysięcy razy.

Kiedy niemowlę powinno zacząć raczkować?

Mama nagrała, jak jej 3-dniowa córeczka próbuje raczkować

Całą sytuację na żywo obserwowała mama i babcia małej Nyilah Daise. Gdy dziewczynka podjęła próby raczkowania, babcia natychmiast krzyknęła do mamy, by ta wszystko nagrała. Obie wiedziały, że nikt im nie uwierzy w to, że 3-dniowe dziecko potrafi zrobić takie rzeczy. Zwykle dzieci zaczynają raczkować w wieku od 7 do 10 miesięcy, a nie zaraz po urodzeniu.

W rozmowie z New York Post dumna mama przyznała, że opiekuje się dziećmi od ponad 20 lat i nigdy wcześniej nie widziała czegoś takiego, co zrobiła jej córka. Z kolei Ofer Tzabari, tata dziewczynki przyznał, że uważał zachowanie ich córki za zupełnie normalne dla noworodka, dopóki inni ludzie nie powiedzieli mu, że to fenomen.

Ma 3 miesiące i próbuje już stać

Na tym jednak wyczyny małej Nyilah nie ustały. Jej mama na kolejnym filmiku pokazała, jak jej córka w wieku 3 tygodni dźwiga się do siadania. We wspomnianym zaś wywiadzie rodzice przyznali, że obecnie ich córka mając zaledwie 3 miesiące próbuje stać i mówić.

„Bez wątpienia wkrótce zacznie chodzić. Stoi w tej chwili. Przywiązuje tak dużą wagę do swoich nóg” – powiedziała Samantha Mitchell. „Nie zachęcamy jej do stania. Po prostu nie chce ugiąć kolan i usiąść. Czasami się śmieję i myślę, że chciałbym, żeby była takim zwyczajnym niemowlęciem” – dodała.

Jak to możliwe, że 3-dniowe dziecko raczkuje?

Na wiralowe nagranie Samanthy Mitchell odpowiedział znany na TikToku dr Karan Raj. Lekarz wyjaśnił, w jaki sposób 3-dniowe dziecko było w stanie podciągnąć się i raczkować.

Najwyraźniej jest to odruch, który wszystkie dzieci mają, aby dotrzeć do źródła pożywienia, ale ponieważ dzieci są zwykle owinięte, nie każdy może to zobaczyć.

„To, co robi to dziecko, jest bardzo normalne. Najwyraźniej maluch jest głodny i szuka piersi. Jeśli położyłbyś go na brzuchu matki, będzie czołgać się w kierunku źródła mleka. To wielki wysiłek dla niego” – zaznaczył.

Samantha Mitchell zwróciła również uwagę w swoim filmie, że jej dziecko urodziło się trzy tygodnie później, w 43. tygodniu ciąży. Według badaczy dłuższy czas ciąży u niektórych dzieci przekłada się na lepszy rozwój mózgu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza