Od lekarzy usłyszała, że nie może mieć dzieci. Została mamą dla trzech par bliźniąt

2022-11-09 12:41

Carrie bardzo chciała mieć dużą rodzinę, bo sama była jedynaczką. Kiedy poznała swojego obecnego męża Craiga i zaczęli starać się o dziecko, od lekarzy usłyszała, że nigdy nie będzie mogła mieć własnych dzieci. Los okazał się jednak bardzo przewrotny. W niespełna 5 lat została mamą trzech par bliźniąt i to nie było jej ostatnie słowo.

Rodzice i 6 ich dzieci
Autor: Screen/ Facebook @CarrieShortsleKosinski Od lekarzy usłyszała, że nie może mieć dzieci. Została mamą dla trzech par bliźniąt w niespełna 5 lat

Carrie i Cragi mieszkają w Lake City w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Oboje chcieli założyć dużą szczęśliwą rodzinę. Nie wiedzieli jednak, że sposób, w jaki to osiągną, będzie niesamowitym zrządzeniem losu.

Swoją historię opowiedzieli w rozmowie z portalem journaltimes.com, a Carrie regularnie udziela się w mediach społecznościowych. Na swoim koncie na Facebooku @CarrieShortsleKosinski relacjonuje, jak wygląda jej codzienność.

Zobacz także: Rodzina wielodzietna — jak traktujemy duże rodziny w Polsce?

Spis treści

  1. Niecodzienna prośba
  2. Decyzja o adoptowaniu całej czwórki
  3. Kolejne bliźnięta w drodze
  4. Wychowanie 6 dzieci
  5. Sześcioro dzieci plus…
Urlop macierzyński. Komu przysługuje?

Niecodzienna prośba

Wszystko zaczęło się od niecodziennej prośby, którą Carrie otrzymała w wiadomości na Facebooku. Odezwała się do niej kobieta, która poprosiła ją o pomoc w zajęciu się jej dzieckiem, które dopiero ma się urodzić. W grę wchodziła również adopcja dziecka, jeżeli tylko by tego chcieli. Powiedziała, że jest w trudnej sytuacji życiowej i nie będzie w stanie odpowiednio zająć się dzieckiem.

Carrie i Craig nie wyobrażali sobie, że dziecko mogłoby nie mieć zaspokojonych niezbędnych potrzeb, więc się zgodzili. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że kobieta spodziewa się bliźniąt.

 Adalynn i Kenna trafiły do domu małżeństwa, gdy miały trzy miesiące. Carrie i jej mąż od razu zakochali się w dziewczynkach.

Kilka lat później ponownie odezwała się do nich biologiczna mama bliźniaczek. Ponownie poprosiła o wsparcie, mówiąc, że jest jej bardzo ciężko. Wyznała, że nie jest w stanie sobie poradzić z opieką nad dwójką młodszych dzieci.

Okazało się, że to również były bliźnięta. Tym razem chłopiec i dziewczynka.

Decyzja o adoptowaniu całej czwórki

Carrie i Cragi długo się nad tym zastanawiali. Zdawali sobie sprawę, że wychowanie i utrzymanie czwórki dzieci to duże wyzwanie.

W międzyczasie próbowali mieć własne dzieci, ale każda próba kończyła się niepowodzeniem. Z początku nie mieli pojęcia, co tak naprawdę jest tego przyczyną. Zgłosili się do lekarza i przeszli niezbędne badania, które wykazały, że Carrie nie może mieć własnych dzieci. Okazało się, że to endometrioza utrudnia zajście w ciążę.

Zdawali sobie już z tego sprawę, gdy pojawiła się możliwość zaadoptowania kolejnych bliźniąt. Uznali więc, że tego właśnie chciał los.

— To była trudna decyzja. Próbowaliśmy sami zajść w ciążę i mieć więcej dzieci. Jednak się nie udało. Dzieci były rodzeństwem i chcieliśmy, aby były razem — powiedziała Carrie w wywiadzie dla portalu.

I tak para została rodzicami dla czwórki dzieci.

Kolejne bliźnięta w drodze

Jakiś czas później okazało się, że Carrie jest w ciąży. Badania były jednoznaczne, a lekarze wcześniej się pomylili. I to jak.

Okazało się, że kobieta spodziewa się bliźniąt. Miały to być trzecie bliźnięta w niecałe 5 lat.

— Byliśmy w szoku, ale bardzo szczęśliwi – wyznała. — Nie wiedzieliśmy, co my ze sobą zrobimy.

To nie był jednak koniec zbiegu okoliczności. Ich własne maleństwa miały przyjść na świat 28 lutego. W tym samym dniu, w którym urodziły się pozostałe pary bliźniąt.

Jakimś nieprawdopodobnym sposobem wszystkie bliźnięta miały obchodzić urodziny tego samego dnia, choć przyszły na świat w innych latach i zostały urodzone przez dwie różne matki.

— Bóg najwyraźniej ma poczucie humoru — zażartowała Carrie.

Wychowanie 6 dzieci

Carrie wyznała, że wychowanie szóstki dzieci jest ciężką pracą. Powiedziała również, co w tym przypadku jest najważniejsze.

— Muszę trzymać się harmonogramu, bo inaczej wszystko wymyka się spod kontroli.

Przyznaje jednak, że uważa swoje życie za ogromne błogosławieństwo i zrządzenie losu.

— Wszystkie nasze dzieci kochamy tak samo. Nie chcielibyśmy, aby nasze życie było inne — wyznała.

Sześcioro dzieci plus…

Carrie i Craig nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Śledząc profil rodziny na Facebooku, możemy się przekonać, że kobieta ponownie zaszła w ciążę.

W 2018 roku urodziła silnego i zdrowego chłopczyka o imieniu Enoch, a pod koniec 2021 roku małżeństwo powitało na świecie swoją małą córeczkę Estyr.

Dziś mają więc już 8 dzieci i są szczęśliwą dużą rodziną.

Marzenia się spełniają.

Zobacz także: Utrzymanie 22 dzieci to nie przelewki. Ta rodzina dzięki kilku sztuczkom uzbierała na wakacje do Disneylandu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza