4-latek miał umrzeć przez zatrucie mrożonką. U jego mamy stwierdzono "zespół złamanego serca"

2023-02-24 13:39

8 lutego w Wygnanowie doszło do niewyobrażalnej tragedii. Zmarł 4-letni chłopiec, a dwójka jego starszego rodzeństwa wraz z mamą trafiła do szpitala. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie źle przechowywaną mrożonką, ale badania tego nie potwierdziły. Matka dziecka nie może dojść do siebie - cierpi na zespół złamanego serca.

Oliwier zmarł kilka dni temu z powodu mrożonki. Po tragedii u jego mamy stwierdzono złamane serce
Autor: Getty images/ kadr SuperExpress Oliwier zmarł kilka dni temu z powodu mrożonki. Po tragedii u jego mamy stwierdzono "złamane serce"

Do tragedii doszło na początku lutego w Wyganowie koło Opoczna. 4-latek, wraz z mamą i starszym rodzeństwem - 8-letnią siostrą i 13-letnim bratem - trafili do szpitala z objawami zatrucia. Najmłodszego dziecka nie udało się uratować - Oliwier zmarł, o czym informowaliśmy TUTAJ

Rozmrożony posiłek zabił 4-letniego Oliwierka? Jego mama i rodzeństwo są w szpitalu

Nie znamy jeszcze przyczyny zgonu

Po tym, jak wykluczono zatrucie dwutlenkiem węgla, śledczy uznali, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu było zatrucie pokarmowe. Przeprowadzono sekcję zwłok, przebadano również resztki mrożonki, którą rodzina jadła. Podejrzewano, że jej nieprawidłowe przechowywanie mogło doprowadzić do rozwoju bakterii w pożywieniu.   

Niestety, ani sekcja zwłok, ani wstępne badania jedzenia, nie dały odpowiedzi, co doprowadziło do tragedii.  Policja jednak nie poddaje się i czeka na kolejne wyniki. Pod uwagę brany jest nawet udział w sprawie ojca, który jako jedyny nie jadł posiłku i nie miał objawów zatrucia.

Magdalena Czołnowska-Musioł, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, cytowana przez portal tulodz.pl powiedziała, że prowadzone są czynności w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 4-letniego chłopca. Dopiero po uzyskaniu wszystkich wyników badań histopatologicznych i toksykologicznych biegły będzie mógł ustalić przyczynę zgonu. 

Czytaj również: Im młodsze dziecko, tym łatwiej o zatrucie pokarmowe. Z nieumytych owoców, nieświeżej żywności

Takich lodów lepiej nie podawaj dziecku. Sanepid ostrzega: może dojść do zatrucia

Matce pękło serce

Starsze rodzeństwo Oliwiera: 8-letnia Martynka i 13-letni Bartek są już w domu. Opuścili szpital, ponieważ ich zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. W dużo gorszym stanie jest matka dziecka, u której stwierdzono "zespół złamanego serca". To choroba, która jest spowodowana silnym stresem lub traumatycznym wydarzeniem. Objawia się bólem w klatce piersiowej oraz dusznościami. Częste są również omdlenia, bóle brzucha i apatia. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza