Urodzona pod guzami osierocona dziewczynka znalazła dom. Otrzymała wyjątkowe imię

2023-02-14 16:07

Historia maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat po trzęsieniu ziemi w Syrii pod gruzami, obiegła cały świat. Dziecko w kataklizmie straciło całą swoją rodzinę: mamę, tatę i czworo rodzeństwa. Gdy zostało odnalezione, ludzie z całego świata zaczęli się zgłaszać z propozycją adopcji. Wiadomo jednak, że dziewczynką zaopiekują się jej dalsi krewni.

Osierocona dziewczynka, która urodziła się pod guzami, znalazła dom. Nadano jej wyjątkowe imię
Autor: Twitter @Thulani Ndaba Osierocona dziewczynka, która urodziła się pod guzami, znalazła dom. Nadano jej wyjątkowe imię

Kiedy została odnaleziona w ruinach swojego domu, cały czas była połączona pępowiną ze swoją mamą. Niestety kobiety nie udało się uratować. Gruzy pogrzebały także ojca dziewczynki, czwórkę rodzeństwa oraz jej ciotkę. Dziewczynka niemal w tym samym momencie, co się rodziła, została zupełną sierotą. Tysiące ludzi odezwało się do dyrektora szpitala, w którym przebywa dziewczynka, z propozycją jej adopcji.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Dziewczynka, która urodziła się pod gruzami, została adoptowana

Wzruszający moment wyciągnięcia spod gruzów żywego niemowlęcia, obiegło portale na całym świecie. My również pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Dziewczynka natychmiast trafiła do szpitala, gdzie troskliwie zajęli się nią lekarze. - Kiedy w poniedziałek do nas przyjechała, był w bardzo złym stanie. Miała stłuczenia, siniaki, była wychłodzona i ledwo oddychała - relacjonował opiekujący się nią pediatra Hani Marouf.

W tej chwili stan dziewczynki określany jest jako stabilny. Dyrektor szpitala, Khalid Attiah potwierdza, że odebrał mnóstwo telefonów od osób z całego świata, które chciały dać dziewczynce dom. - Teraz nie pozwolę na jej adopcję. Czekam na jej dalszych krewnych. Na razie zajmuję się nią, jakby była moim własnym dzieckiem – powiedział. Dr Attiah sam ma 4-miesięczną córkę. Jego żona karmi piersią uratowaną dziewczynkę razem ze swoim dzieckiem.

Opiekę nad dziewczynką ma przejąć jej wujek Salah al-Badran. Jemu oraz jego najbliższej rodzinie udało się uciec przed kataklizmem. Jednak żywioł doszczętnie zniszczył jego dom. Obecnie mężczyzna mieszka z bliskimi w namiocie, czekając na pomoc państwa i organizacji humanitarnych.

Dziewczynka otrzymała wyjątkowe imię

Gdy dziewczynka trafiła do szpitala, nadano jej wyjątkowe imię. - Nazwaliśmy ją Aya, abyśmy mogli przestać nazywać ją nowo narodzonym dzieckiem - powiedział dr Hani Maarouf. Aya po arabsku oznacza "cud", „znak od Boga”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza