Pary jednopłciowe i samotni mężczyźni będą mogli być rodzicami?

2022-01-05 15:25

Macierzyństwo zastępcze już nie tylko dla par heteroseksualnych i samotnych kobiet? Takie przepisy wchodzą w życie od 11 stycznia i to prawdziwa rewolucja w świecie LGBT. Izrael wprowadza nowe prawo, w którym umożliwia dostęp do surogatek wszystkim obywatelom kraju.

Homoseksualna para rodziców
Autor: Getty Images Osoby LGBT będą mogły stanowić rodziny zastępcze.

Zgodnie z nowymi przepisami, które wchodzą w życie w Izraelu już za niespełna tydzień, rodzicami będą mogły być pary homoseksualne, a także osoby transpłciowe i samotni meżczyźni. Jak ogłosił tamtejszy minister zdrowia Nitzan Horowitz:

Kończymy lata niesprawiedliwości i dyskryminacji – trwa rewolucja równości macierzyństwa zastępczego.

Na czym będzie polegać macierzyństwo zastępcze?

To nic innego, jak poszerzenie praw do korzystania z usług surogatek. Kobieta będzie mogła być zapłodniona in vitro od dawców zapłodnionego jajeczka. W tej sytuacji kobieta nosząca dziecko nie będzie z nim spokrewniona. Jak zakładają ustawodawcy, w większości przypadków ma to się kończyć zrzeczeniem się praw do dziecka. 

Wcześniej surogatki tylko dla kobiet i par hetero

Dostęp do macierzyństwa zastępczego zostaje rozszerzony w Izraelu za sprawą orzeczenia Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości, który dwa lata wcześniej taką możliwość uznał za niekonstytucyjną. W lipcu ubiegłego roku jednak Trybunał zadecydował, że ograniczenia w dostępie do surogatek mają zostać zniesione przed upływem 6 miesięcy. 

Czy to dobrze? Jak wiele państw pójdzie w ślady Izreala?

Dowiedz się: Zmiana płci u dziecka - na czym polega?

Do zapłodnienia doszło drogą naturalną - jakim cudem mężczyzna urodził dziecko?

Gejowska orgia homofobów w Brukseli. Byli wśród nich polscy dyplomaci?!
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza