Pepco prosi klientów o zwrot produktów dla dzieci. Przekroczono normy chemikaliów

2024-04-08 9:18

Pepco wycofuje ze swoich sklepów kredki i zabawkę kreatywną. Zwłaszcza te pierwsze to bardzo popularny produkt dla dzieci dostępny w tej sieci sklepów. Rodzice cenili go głównie za praktyczne opakowanie. Jeśli masz je w domu, koniecznie sprawdź numery referencyjne i dokonaj zwrotu w wybranym sklepie.

Pepco prosi klientów o zwrot produktów dla dzieci
Autor: materiały prasowe Pepco prosi klientów o zwrot produktów dla dzieci

Pepco raz na jakiś czas wycofuje ze swoich sklepów produkty, z uwagi na częste kontrole i badania, jakim podlegają artykuły. W ostatnich dniach firma wydała dwa komunikaty dotyczące dziecięcych zabawek. W jednej z nich, jak czytamy w oficjalnym komunikacie Pepco, "przekroczono zawartość ołowiu". 

Sieć apeluje o natychmiastowy zwrot produktów, niezależnie od ich stanu. Można to zrobić w wybranym sklepie, bez konieczności okazania paragonu.

Zobacz: 100 zł mniej za wyprawkę dla malucha. Oprócz tanich sklepów odwiedziłam second hand

Spis treści

  1. Kredki wycofane z sieci Pepco
  2. Pepco wycofuje zabawkę kreatywną dla dzieci
  3. Jak dokonywać zwrotów w Pepco?
Królowe Matki odc. 7 - nauka literek

Kredki wycofane z sieci Pepco

4 kwietnia sieć Pepco poinformowała o wycofaniu z obiegu kredek ołówkowych dla dzieci w tubie. Kredki produkowano z różnymi motywami - Myszki Miki, Spidermana, Lilo i Stich czy Harry'ego Pottera.

Jak czytamy w komunikacie popularnej sieci dyskontowej: "W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkty nie spełniają wymogów Rozporządzenia (WE) 1907/2006 z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) z uwagi na przekroczoną zawartość ftalanów".

Ftalany to środki chemiczne powszechnie stosowane jako substancje zmiękczające, poprawiające elastyczność i trwałość produktów. W przekroczonych dawkach mogą źle wpływać na zdrowie człowieka, powodując alergie i zakłócając układ hormonalny.

Zobacz też: Przedszkole każe wam przynieść kredki i ryzę papieru? Żądanie wyprawki jest niezgodne z prawem

Pepco wycofuje zabawkę kreatywną dla dzieci

Drugą wycofaną w ostatnich dniach zabawką jest gadżet dla starszych dzieci - koło garncarskie. Jak czytamy na stronie Pepco: "W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt jest niezgodny z wymaganiami normy EN 71-3:2019+A1:2021 z uwagi na przekroczoną zawartość ołowiu w glinie".

Warto zaznaczyć też, że z obiegu wycofano niedawno formę do ciasta o nazwie "keksówka premium" po tym, jak stwierdzono, że powłoka nieprzywieralna może odchodzić od blachy.

Jak dokonywać zwrotów w Pepco?

Numery referencyjne wszystkich wycofanych produktów to: PLU 348845; PLU 596629; PLU 344664; PLU 347467; PLU 349916; PLU 351997; PLU 596332; PLU 599150; PLU 599152; PLU 599153.

Zwrotów można dokonywać w wybranym sklepie Pepco, bez konieczności okazania paragonu. Klient ma otrzymać pełną kwotę za ich zakup, niezależnie od  stanu w jakim się znajdują.