Po tragedii producent wycofuje popularne bujaczki dla niemowląt. "Istnieje ryzyko uduszenia"

2022-08-16 10:54

Popularne bujaczki, które można było kupić również w naszym kraju, zostają wycofane z produkcji. Firma zaleca, aby zrezygnować z ich użytkowania i zgłosić się do biura obsługi klienta po bezpłatną część, która ma wyeliminować zagrożenie.

 Były dostępne również w Polsce i spowodowały nieszczęście - producent wycofuje popularne bujaczki
Autor: Getty images/materiały prasowe Były dostępne również w Polsce i spowodowały nieszczęście - producent wycofuje popularne bujaczki

Popularne bujaczki MamaRoo i RockaRoo marki 4moms zostają wycofane z produkcji i ze sklepów ze względu na ryzyko uduszenia paskami. Decyzję podjęto po zgłoszeniu przypadku śmierci dziecka po tym, jak w czasie raczkowania zaplatało się ono w taśmy zwisające z tyłu leżaczka i zmarło. 

Jedno dziecko zmarło

Bujaczki 4moms są po popularne również w naszym kraju. Chwalone i chętnie kupowane przez rodziców pomagają w usypianiu i uspokajaniu niemowląt. Niestety, gdy leżaczek nie jest użytkowany, paski przytrzymujące dziecko zwisają z tyłu siedziska. Stanowią wówczas zagrożenie dla raczkującego niemowlęcia, które może zaplątać się w nie i udusić.  

Do takiego wypadku doszło właśnie niedawno: zmarło niemowlę bawiące się obok bujaczka. Drugie zgłoszenie dotyczyło identycznej sytuacji, ale na szczęście skończyło się tylko siniakami na szyi dziecka.

Firma wycofuje bujaczki i oferuje bezpłatne zabezpieczenia

Dlatego firma zadecydowała o wycofaniu ze sklepów ponad 2 milionów bujaczków dla dzieci. Dodatkowo firma uruchomiła specjalna stronę na której można zamówić bezpłatnie zapięcie do pasów, które eliminują zagrożenie. 

Firma ostrzega, że wycofane modele powinny być natychmiast wyłączone z użytkowania. "Powinieneś zamówić bezpłatne zapięcie na pasek. W międzyczasie przestań używać wycofanego MamaRoo lub RockaRoo i umieść go w miejscu, do którego Twoje dziecko nie ma dostępu" - czytamy na stronie firmy.

Wycofane modele - masz taki w domu?

Wycofane bujaczki to MamaRoo  - modele 4M-005, 1026 i 1037 oraz  RockaRoo - 4M-012. Kod modelu znajduje się na naklejce umieszczonej pod spodem bujaczka. Nowy MamaRoo, wprowadzony na rynek w połowie lipca 2022 r. (model 1046) ma przeprojektowaną konfigurację uprzęży i ​​pasków i jest nadal sprzedawany.

bujak 4moms
Autor: materiały prasowe
W co się bawić z niemowlęciem?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza