Pokazała cennik ulubionej porodówki polskich gwiazd. „Kogo na to stać?”

2023-05-23 13:43

Pewna młoda mama, która wybiera się na poród do prywatnej kliniki, podzieliła się na TikToku cennikiem jej usług. Ceny rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy, ale jak przyznała większość komentujących „bezpieczny poród, pełna opieka i zdrowie dziecka są warte każdych pieniędzy”.

Podzieliła się cennikiem z ulubionej porodówki polskich gwiazd. „Kogo na to stać?” pytają internautki
Autor: Getty images / TikTok @nabalet Podzieliła się cennikiem z ulubionej porodówki polskich gwiazd. „Kogo na to stać?” pytają internautki

Właścicielka szkoły baletowej, która na TikToku aktywnie prowadzi profil @na.balet kilka swoich ostatnich filmików poświęciła tematowi prywatnej opieki okołoporodowej. Wprost przyznała, że miała bardzo złe doświadczenia z dwoma porodami w ramach usług NFZ i swój trzeci poród postanowiła zaplanować inaczej.

Chce skorzystać z usług prywatnego szpitala Medicover – tego samego, który od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem wśród polskich gwiazd. Tu między innymi rodziły: Anna Mucha, Małgorzata Socha, Dorota Gardias czy Katarzyna Zielińska.

Jak przygotować plan porodu?

Podzieliła się cennikiem prywatnej porodówki

Na krótkim nagraniu opisuje 3 pakiety, które mają do wyboru rodzące mamy.

„Poród Prestige, czyli poród w którym jest już prawie wszystko łącznie z największym apartamentem kosztuje 21,900 zł. Poród Cesarskie Cięcie kosztuje 13,900 zł w takim podstawowym pokoju jednoosobowym, a nie w apartamencie. I pakiet Poród Naturalny kosztuje 9,600 zł również w pokoju jednoosobowym bez apartamentu” – wylicza.

Wyjaśnia także czym różni się pokój jednoosobowy od apartamentu: „Apartament jest większy, ma dwa pokoje, w pokoju jednoosobowym jest jeden telewizor, a w apartamencie są dwa”.

Na koniec zdradza, na jaką opcję zamierza sama się zdecydować i ile finalnie za nią zapłaci.

„Jeśli nie zdecyduję się na Poród Prestige za 21,900 zł, a zdecyduję się na podstawowy pakiet Poród Naturalny, to i tak do tego pakietu dokupię sobie apartament oraz to, żeby Konrad (partner – przyp. red.) został na noc. To są usługi dodatkowo płatne do tych podstawowych pakietów, więc poród wyjdzie mnie około 17 tysięcy złotych” – wylicza.

Warunki świetne, ale cena „zwala z nóg”

Kwota ta zrobiła piorunujące wrażenie na internautach. „O matko wydać 21 tys. na poród? Kogo na to stać” – pisali mniej więcej w tym tonie. Większość była jednak zgodna, że bezpieczny i komfortowy poród jest wart każdych pieniędzy.

„To powinien być standard, boję się rodzić na NFZ”.

„Zdecyduje się na dziecko tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie mnie na to stać”.

„Nie wyobrażam sobie porodu w państwowym szpitalu. Bezpieczny poród, pełna opieka i zdrowie dziecka są warte każdych pieniędzy”.

„Przynajmniej bezpiecznie i mniej stresu”.

„Ja chodzę tylko prywatnie do lekarza, dlatego popieram decyzję! Pieniądze wrócą, psychika niekoniecznie!” - pisali.

Pojawiły się także pojedyncze głosy, że także w ramach usług NFZ można znaleźć dobre porodówki.

„Wierz mi że są cudowne porodówki na NFZ! Mówię to z własnego doświadczenia, ale oczywiście rozumiem Twój wybór” – podkreśliła jedna z obserwatorek.

Jej opinia jest doskonałą puentą do dyskusji na ten temat. Każda mama ma inne potrzeby oraz inne doświadczenia, które determinują życiowe wybory. Najważniejsze, aby w tym ważnym dniu czuła się bezpieczna i dobrze zaopiekowana.