Poinformowała męża, że spodziewają się "tęczowego dziecka". Jego reakcja jest bezcenna

2022-10-04 15:23

55 dni po poronieniu i 5 dni przed rozpoczęciem zapłodnienia in vitro, Shan poinformowała swojego męża Stuarta, że spodziewają się „tęczowego dziecka”. W tym dniu były również jego urodziny. Reakcja małżonków była bezcenna, co kobieta uwieczniła na wideo.

Kobieta w ciąży
Autor: Getty Images/ Screen/ Instagram @lamb.and.littles Poinformowała męża w dniu jego urodzin, że sodziewają się "tęczowego dziecka" - Zaniemówił

Tęczowe dzieci to dzieci, które przychodzą na świat po poronieniu. Nazywane są tak, ponieważ są odbierane przez rodziców niczym promienie słońca wychodzące zza chmur po burzy i tworzące na niebie barwną tęczę.

W kwietniu tego roku Shan i Stuart stracili dziecko. Niecałe dwa miesiące po tej stracie byli już umówieni na rozpoczęcie zapłodnienia in vitro, gdy zdarzył się prawdziwy cud - Shan ponownie naturalnie zaszła w ciążę.

Shan na swoim koncie na Instagramie @lamb.and.littles zamieściła filmik, na którym widać moment podzielenia się z mężem informacją o ich wspólnym szczęściu. Traf chciał, że tego samego dnia, w którym wykonała test ciążowy, były również urodziny jej partnera. Miała więc dla niego cudowny prezent.

Zobacz także: Tęczowe mamy - jest ich coraz więcej w Polsce. Nie każdy jednak im kibicuje

Gadaj Zdrów: Poronienie dotyka co 10. kobiety, a wciąż jest tabu. "Nie ma empatii, nie ma wsparcia"

Reakcja rodziców była bezcenna

Na filmie widać Shan, która  idzie podzielić się z mężem wiadomością, że spodziewają się dziecka. Rozpoczęła nagranie będąc w łazience, gdzie z trudem zdołała opanować emocje.

Łamiącym się głosem, pełnym radości i wzruszenia, zaczęła opowiadać, że za 5 dni miała rozpocząć rundę zapłodnienia in vitro.

– Jestem w ciąży – mówi ze łzami w oczach. – Dzisiaj są urodziny mojego męża.

Idąc do męża z testem w ręku, zaczęła śpiewać „100 lat”. Kiedy wręczyła mu pozytywny test ciążowy, zaniemówił z wrażenia.

3 miesiące trzymali tę informację w tajemnicy

Shan wyjawiła, że przez pierwszy trymestr utrzymywała swój stan w całkowitej tajemnicy. Podkreśla, że był to bardzo trudny czas, ponieważ bała się, że mówienie o ciąży zniszczy ich szczęście.

– Ciąża po stracie to złodziej radości i zawsze będę wdzięczna tym, którzy walczyli o radość w naszym imieniu na każdym kroku – tłumaczy Shan.

Wyznała, że był to cudowny, lecz zarazem przerażający sekret. Przez cały ten czas strasznie się bała, że obudzi się z pięknego snu. W końcu jednak postanowiła podzielić się wielkimi wieściami z całym światem. 

– Maleńkie cudowne dziecko, o którym przez ostatnie trzy miesiące byłam przekonana, że jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe – napisała.

Starsza siostra

Shan i Stuart mają kilkuletnią córeczkę Lovey, która jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że będzie starszą siostrą.

Para pochwaliła się na Instagramie, jakiej płci będzie maluszek.

Tęczowym dzieckiem będzie chłopczyk, który przyjdzie na świat w styczniu 2023 roku.

Czytaj również: “Nie jesteś sama”. Poznaj historie 12 mam, które doczekały się tęczowych dzieci