Pokazała, jak radzi sobie z buntem dwulatka. Inne mamy zachwycone: "to działa za każdym razem"

2022-12-14 10:13

Każdy rodzic musi mierzyć się z histeriami w buncie dwulatka, który - co gorsza - nie trwa tylko w 2. roku życia. Od dawna już eksperci mówią, że najlepszym sposobem na ten okres jest dobry humor, który rozładowuje atmosferę. Tylko jak go z siebie wykrzesać, gdy maluch testuje nasze granice? Ta mama znalazła cudowny sposób. Jest zabawny, ale pomaga i dziecku i jej samej.

Sposób na bunt dwulatka
Autor: Getty Images/ Instagram @ jusssliv Ten sposób na bunt dwulatka działa za każdym razem.

Mama z TikToka i Instagrama, która w mediach społecznościowych określa się, jako "multikreatywna mama" zdradziła sposób na bunt dwulatka, którym wzbudziła niemały zachwyt innych internautek. Na wideo, które zamieściła, jej mała córeczka ma atak histerii. Widać, że jest już porządnie "nakręcona", gdy jej mama zaczyna robić coś, co szybko zamienia płacz... w śmiech. 

Zobacz też: Genialna zabawa, która uspokoi nerwowe dziecko

Myślisz, że to bunt trzylatka? Tak maluch prosi o okazanie mu miłości

Dowiedz się: 4 sposoby jakimi maluchy proszą o okazanie miłości, a my myślimy, że to bunt

Rozładuj histerie u zbuntowanego malucha wygłupami i dobrym humorem. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Sposób tej mamy jest jednak jak najbardziej wykonalny. Pozwala na wyrzucenie z siebie złości, a przy okazji rozbawienie malucha. 

Na krótkim filmiku wrzuconym przez Liv do sieci, widzimy jej zapłakaną dwuletnią córkę, wokół której zaczyna biegać. Robi to wokół ściany dzielącej pokoje. Dziewczynka najpierw przycisza płacz, spoglądając na znikającą co chwila matkę.

Gdy dziecko orientuje się, że ta biega wokół pokoju, mijając ją co jakiś czas, powoli płacz zaczyna przechodzić w śmiech. Wtedy matka dodaje kolejną aktywność, przeskakując przez dziecko lub kucając przy niej, gdy mija ją w biegu. I gotowe - dziewczynka już nie tylko nie płacze, ale zwyczajnie rechocze. 

Musimy przyznać, że dawno nie widziałyśmy tak zabawnego ujęcia tematu. Ważne, że działa i to jak mówi Liv - "za każdym razem".

Internauci komentujący pod postem kobiety są zachwyceni, a jedna z mam przyznaje:

To może być też pomocne, gdy będą starsze. Przy okazji uczysz ją, że aktywność fizyczna może rozładować zdenerwowanie. 

Jak wam się podoba?

Sprawdź: Wczuj się w sytuację dwulatka. Zakład, że niejeden dorosły wpadłby czasem w histerię?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza