Pokazała, jak wygląda 11 dni po porodzie. "Kochajcie swoje ciało na każdym etapie życia"

2023-05-23 15:47

Ciało kobiety po porodzie, nawet gdy w ciąży nie przytyło się zbyt dużo, długo nie będzie wyglądało tak jak wcześniej. Aby się zregenerować, potrzebuje czasu. Ta mama opublikowała swoje nagie zdjęcie 11 dni po porodzie, by innym kobietom przekazać ważne przesłanie. Internautki w ciepłych słowach podziękowały jej za szczerość.

Pokazała, jak wygląda 11 dni po porodzie. Kochajcie i akceptujcie swoje ciało na każdym etapie życia
Autor: Getty images/ Instagram @hopeisabelhoward Pokazała, jak wygląda 11 dni po porodzie. "Kochajcie i akceptujcie swoje ciało na każdym etapie życia"

Kobiece ciało w trakcie ciąży przechodzi prawdziwą rewolucję. Dochodzą dodatkowe kilogramy, skóra się rozciąga (zwłaszcza na brzuchu i piersiach), często pojawiają żylaki, opuchlizna, rozstępy i przebarwienia, które nie znikają od razu po porodzie. By wrócić do tzw. sylwetki wyjściowej potrzebujemy minimum tyle czasu, ile wszystkie te zmiany zachodziły w trakcie ciąży. Niestety o tej zasadzie często zapominają świeżo upieczone mamy i zbyt surowo się oceniają.

Czym jest rozejście się mięśni brzucha po ciąży i jak sobie z tym radzić? M jak mama

Pokazała, jak wygląda jej ciało 11 dni po porodzie

Hope Howard szczęśliwa żona i dumna mama dwóch córek, która na Instagramie prowadzi konto @hopeisabelhoward postanowiła poruszyć ważny temat dotyczący akceptacji swojego ciała po porodzie. Kobieta pokazała, jak wygląda jej ciało 11 dni od narodzin jej drugiej córeczki. Na pięknej czarno-białej fotografii pozuje zupełnie naga z maleństwem przy piersi. Jej brzuch jest jeszcze mocno zaokrąglony – można by go śmiało ocenić na 5.-6. miesiąc ciąży. Do tego widać zbędne kilogramy – zwłaszcza na udach.

Zdjęcie zostało podpisane jednym, ale bardzo ważnym zdaniem: „Kochajcie i akceptujcie swoje ciało na każdym etapie życia".

Hope w ten sposób chce pokazać wszystkim mamom, że taki wygląd ciała po ciąży jest zupełnie naturalny i należy go przyjmować z błogosławieństwem. Krytyczne oceny w tym momencie są absurdalne. To tak jakby krytykować kobietę w ciąży, że rośnie jej brzuszek.

Internautki podziękowały jej za te słowa i wyraziły swój ogromny podziw.

"Ta wygląda szczęśliwa, zdrowa mama z dzieckiem".

„Inspirujesz”.

„To siła kobiety” - zachwycały się internautki.

Na powrót do starej figury przyjdzie czas

W innym poście świeżo upieczona mama zdradziła, jak zamierza wrócić do starej formy. Przyznała, że wszystko zamierza robić z rozwagą i na ile jej ciało jej pozwoli. W pierwszych dniach po porodzie jej kondycja fizyczna była bardzo słaba. Miała nawet problem stać prosto. Po mniej więcej tygodniu zaczęła codzienne spacery, które z czasem wydłużyła.

Szczerze wyznała, że zostało jej około 23 funtów do stracenia (czyli ok. 10,43 kg), ale jak podkreśla nie stresuje się nimi w ogóle. Wie, że waga spadnie z czasem wraz ze zdrowymi nawykami, które zaraz po porodzie wdrożyła. Zdrowo się odżywia i chodzi na codzienne spacery. Czeka też na zielone światło, by móc na nowo wrócić do treningów.