Pokazała się w 4. ciąży i jej filmik stał się viralem. Wszystko przez wygląd brzuszka

2022-09-08 10:06

Pierwsza ciąża jest zdecydowanie inna od kolejnych. Z jednej strony więcej już wiemy i mniej się martwimy - to na plus. Z drugiej zaś, mamy mniej czasu na wypoczynek, bo dzieci wymagają opieki. Na tym jednak nie koniec. Kolejne ciąże są też odmienne pod kątem wyglądu kobiety. I wcale nie chodzi tu o to, że jest starsza niż za pierwszym razem.

Jak wygląda końcówka 4. ciąży?
Autor: TikTok/ @mrsleshley2016 Jak wygląda końcówka 4. ciąży?

Rozmiar ciążowego brzucha zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od umiejscowienia dziecka w macicy. Zdarza się przecież, że nawet w kolejnej ciąży, u kobiet prawie w ogóle nie widać ciąży aż do jakiejś połowy 2. trymestru. Nawet lekarze żartują wówczas, że dziecko jest "przyklejone" do kręgosłupa.

W większości przypadków jednak, brzuch w kolejnych ciażach rośnie o wiele szybciej niż w pierwszej, a w końcowym etapie, tuż przed porodem jest sporo większy niż za pierwszym razem. Ten przypadek udowadnia mama z Tik Toka, której filmik o ciążowym brzuchu przy 4. dziecku zyskał dużą popularność.

Zobacz też: Kształt brzucha w ciąży a płeć i wielkość dziecka

Czym jest rozejście się mięśni brzucha po ciąży i jak sobie z tym radzić? M jak mama

Dowiedz się: Jak rośnie brzuch w ciąży, czyli w którym miesiącu widać brzuch?

W viralowym wideo, Michelle jest w czwartej ciąży. Nikt z komentujących nie może jednak uwierzyć, że spodziewa się tylko jednego dziecka. 

To chyba pięcioraczki - piszą internauci.

Ciążowe krągłości kobiety robią tym większe wrażenie, że jest ona bardzo szczupła. Przy takiej sylwetce, brzuch wydaje się jeszcze bardziej ogromny. Obok wyrazów zdziwienia pojawiają się więc także komplementy.

Wyglądasz przepięknie - zachwycają się użytkownicy Tik Toka. 

Lekarze i położne zawsze oceniając ciążowe pomiary, biorą pod uwagę, która to ciąża kobiety. Przy każdej kolejnej, mięśnie macicy są bardziej rozciągnięte, przez co brzuszek ciążowy widać dużo szybciej. To naturalne też, że rośnie on do większych rozmiarów niż u pierworódek. 

Zobacz też: O czym świadczy wygląd brzucha w ciąży? Co brzuch mówi o twojej ciąży?

TikTok/ @mrsleshley2016
Autor: TikTok/ @mrsleshley2016 TikTok/ @mrsleshley2016
TikTok/ @mrsleshley2016
Autor: TikTok/ @mrsleshley2016 TikTok/ @mrsleshley2016