Położna śmieje się z mdlejącego ojca. Internautka: "odczepcie się, nie wiemy, ile przeszedł"

2023-03-17 10:24

Część panów zgadza się na wspólny poród, bo nie wypada inaczej, inni sami chcą być obecni w tak ważnych chwilach. I jednych i drugich poród czasami przerasta. Niektórzy mdleją, inni wymiotują, są też tacy, którzy przez dłuższy czas po porodzie mają traumę. Ta pielęgniarka z TikToka podchodzi do nich z lekkim sarkazmem, ale o dziwo - kobiety licznie stają w obronie ojców.

Położna rozbawiona filmikiem z mdlejącym ojcem.
Autor: TikTok/ @anna.the.nurse Położna rozbawiona filmikiem z mdlejącym ojcem.

Zabawne scenki z udziałem ojców asystujących przy porodach, to kultowy temat, który był elementem nie jednej komedii. Prawda jest jednak taka, że choć widok mdlejącego męża obok rodzącej kobiety może być zabawny, to nikt nigdy nie wie, jak zareaguje jego organizm. 

Jakiś czas temu pokazywałyśmy wam zdjęcia z narodzin, ukazujące, co może zobaczyć ojciec przy porodzie. Jednych takie widoki nie ruszają. Inni reagują zaskakująco emocjonalnie, nawet jeśli na co dzień są "twardymi" facetami. Krew, krzyki obolałej partnerki, niemoc, lęk o zdrowie jej i dziecka, mogą zrobić swoje. 

Dowiedz się: Czy okrzyki w trakcie porodu pomagają? Położna: część ułatwi poród, ale część podniesie stres

5 błędów, których nie można popełnić na porodówce

Sprawdź: Dlaczego warto rodzić z partnerem? Oto 10 argumentów za porodem rodzinnym

Temat budzi skrajne emocje, co widać pod wideo publikującej na TikToku i Instagramie położnej o nicku Anna The Nurse. Kobieta zestawiła nagranie mdlejącego ojca ze swoja ironiczną reakcją na ten film. Część osób, zwłaszcza pod nagraniem umieszczonym na TikToku, jest niesamowicie rozbawiona jej filmikiem - i rzeczywiście trudno się nie roześmiać. Są jednak i tacy, którzy jawnie szydzą z "bohatera" nagrania. 

- Staram się współczuć facetom, którzy tracą przytomność w tym czasie, ale naprawdę trudno nie myśleć o nich jako o żałosnych - napisał jeden z internautów.

- Chyba posikałabym się ze śmiechu, jakby mój mąż zemdlał - napisała użytkowniczka TikToka.

Nieco inne reakcje pojawiły się w komentarzach pod tym samym filmikiem opublikowanym na Instagramie. Tam, głównie kobiety, wzięły mężczyznę w obronę. 

- Ludzie zapominają o tym, co ważne. Jest tam, dając wsparcie i miłość, podczas gdy ona wypycha całe dziecko. Tak, ludzie mdleją, ale czy to czyni go bezużytecznym lub złym partnerem? Nie. To się zdarza - skomentował ktoś w obronie.

- Odczepcie się od niego, nie mamy pojęcia, przez co przeszedł, jak długo trwał jej poród, czy jadł w tym czasie - napisała wyrozumiała internautka.

Przeczytaj: Czy wspólny poród może zniszczyć związek? Sprawdź, jaka jest prawda

Sprawdź: Poród rodzinny - kto może towarzyszyć kobiecie podczas porodu?

A my przypominamy, jak wielu mężczyzn staje na wysokości zadania podczas wspólnych porodów. Zdjęcia z galerii "Rodziliśmy razem" pokazują, jak cenne to doświadczenie.