Polska lekkoatletka w zaawansowanej ciąży wyciska na siłowni. "Chciałabym móc ciężej trenować"

2023-11-15 12:55

Adrianna Sułek-Schubert to polska wieloboistka. 24-latka marząca o medalu mistrzostw świata i rekordzie w siedmioboju nie przestaje trenować, choć już niebawem przywita na świecie synka. Jej intensywny trening siłowy i odpornościowy ma sprawić, by mimo iż niebawem urodzi dziecko, była gotowa do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Lekkoatletka nie kończy treningów mimo zaawansowanej ciąży
Autor: Facebook screenshot Lekkoatletka nie kończy treningów mimo zaawansowanej ciąży.

Jak przyznaje polska lekkoatletka, nie przestaje intensywnie trenować, by jej powrót formy po porodzie trwał jak najkrócej. W rozmowie z dziennikarzami sportowymi Sułek-Szubert wyjaśniła jednak, że wszystko robi pod okiem sztabu i wykwalifikowanych lekarzy. Jak sama mówi, chciałaby trenować intensywniej, ale nie ma na to przyzwolenia ginekologa.

Zobacz też: Aktywność fizyczna w ciąży: spędź aktywne 9 miesięcy

Gadaj Zdrów EXTRA - Szczepienie przeciw krztuścowi u kobiet w ciąży

"Nie odczuwam tej ciąży"

Jak przyznaje lekkoatletka, w ciąży czuje się bardzo dobrze.

- Poza kopnięciami syna, który jest bardzo aktywny, nie odczuwam tej ciąży, a drobne dolegliwości, to nie jest coś, co by mnie wyłączyło z treningu. Jestem w stanie, mimo kilogramów, które przybieram bardzo szybko, wszystko realizować. Chciałabym móc ciężej trenować, ale nie mam na to zielonego światła od ginekologa i sztabu, więc muszę robić to, co mi każą – mówiła dziennikarzom Faktu.

Sułek-Szubert, oprócz treningów na siłowni, stara się też trenować na świeżym powietrzu a zgrupowanie w Zakopanem daje takie możliwości. Jak zdradza sportsmanka, wspinała się już na Nosal i Murowaniec.

Lekkoatletka modli się o poród naturalny

Choć robi wszystko, by pozostać w jak najlepszej formie, wiele nie zależy od niej. Jak sama przyznaje, jeśli jej ciąża zakończy się cesarskim cięciem, jej plany na przyszłoroczne wyzwania sportowe mogą się nie udać.

- Do ostatniej chwili będę się modliła, żeby to nie było cesarskie cięcie, bo ono może mnie wykluczyć z rywalizacji na igrzyskach olimpijskich. Jeżeli będę mogła rodzić siłami natury, to podejrzewam, że nie będzie problemu przygotować wysoką dyspozycję na Paryż – zdradziła Faktowi.

Jeśli Polka będzie w stanie przystąpić do igrzysk olimpijskich we Francji, to udział w nich ma już gwarantowany.

Przyszłej mamie życzymy szczęśliwego rozwiązania!

Z jakich ćwiczeń zrezygnować w ciąży?

Warto zaznaczyć, że osoby, które na co dzień mają do czynienia ze sportem, mogą pozwolić sobie na bardziej intensywne treningi w ciąży, niż ćwiczące tylko od czasu do czasu. Na wszelki wypadek należy omijać trening mięśni brzucha, który i tak nie byłby efektywny w trakcie ciąży.

„Mięśnie brzucha podczas ciąży ulegną rozciągnięciu, więc wzmacnianie ich mija się z celem" - pisała Anna Lewandowska na swoim blogu „Healthy plan by Ann”. 

Oprócz tego, ćwiczenia na brzuch mogą się także skoczyć rozejściem kresy białej, czyli szczeliny między mięśniami prostymi brzucha. 

Dowiedz się: Ćwiczenia zakazane w ciąży. Znane trenerki radzą, z których ćwiczeń trzeba zrezygnować

Źródło:

fakt.pl

mjakmama24.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza