Przybysz i Dąbrowski nadali córce "kwietne imię". Te 6 imion idealnie wpisuje się w trend

2023-06-01 16:49

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski podzielili się kilka dni temu narodzinami trzeciej córeczki. Wybrali dla niej oryginalne „kwietne imię”. Sprawdzamy, jakie inne propozycje imion dla dziewczynki wpasowują się w ten trend.

Sylwia Przybysz i  Jan Dąbrowski
Autor: Getti Images/Instagram/@sylwiaprzybysz Przybysz i Dąbrowski nadali córce "kwietne imię". Te X propozycji idealnie wpasuje się w trend

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski nie mogli doczekać się narodzin córeczki. Fani również czekali na moment, gdy para ogłosi pojawienie się maluszka na świecie.

30 maja opublikowali informację, że powitali na świecie trzecie dziecko. Imię zdradzili jednak dopiero w kolejnym poście. Jest bardzo oryginalne i idealnie wpasowuje się w „kwiatowy trend” imion dla dziewczynek.

Zobacz także: Ciężarna Sylwia Przybysz szuka specjalisty. "Przychodzi wieczór, a ja płaczę"

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Piękne kwiatowe imię

Sylwia Przybysz jest piosenkarką i youtuberką, która w 2015 roku została laureatką konkursu YouTube Young Stars. Jan Dąbrowski to polski youtuber, ale również prezenter radiowy i telewizyjny. Ponadto użyczył swojego głosu w polskim dubbingu w wielu światowych filmach. Możemy go usłyszeć między innymi w takich produkcjach, jak: „Zwierzogród”, „Kapitan Ameryka: Wojna bez granic”, a także „Strażnicy Galaktyki vol 2”.

Para pobrała się 25 czerwca 2022 roku. Ich najstarsza córka Pola urodziła się w 2020 roku, a Nela przyszła na świat rok później. 30 maja tego roku doczekali się trzeciej córeczki, której nadali imię Jaśmina. Wyborem podzieli się na swoich profilach na Instagramie.

„Jaśmina Dąbrowska. Dziękujemy kochani za ogrom gratulacji i ciepłych słów. Jesteśmy najszczęśliwsi na świecie” – czytamy.

Jaśmina to bardzo oryginalne kwiatowe imię dla dziewczynki, które wpasowuje się w najnowsze trendy. W 2022 roku wybrano je w Polsce dla 260 dziewczynek. Pochodzi od słowa jasamin, oznaczające jaśmin. Swoje korzenie ma w Persji, a w języku arabskim oznacza „dar od Boga”.

Czytaj także: Piękne i bardzo rzadkie imię dla dziewczynki. W minionym roku zajęło dopiero 50. pozycję

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie jeszcze kwiatowe imiona wpasowują się w ten trend.

Róża

Imię Róża jest prawdziwą liderką wśród kwiatowych imion, które wybieramy dla dziewczynek. Tylko w 2022 roku wybrano je dla 1074 córek.

Róża pochodzi z języka łacińskiego i oznacza piękny i delikatny kwiat. W Polsce jest notowane już od XV wieku. Dziewczynki o tym imieniu wyróżniają się inteligencją, wrażliwością i ambicją. Cenią sobie także relacje rodzinne.

Kalina

Roślina o kulistych kwiatostanach również doczekała się swojego imienia. Imię Kalina otrzymało w zeszłym roku 535 dziewczynek. Wywodzi się z greckiego słowa kallimos, które oznacza piękna i kalinos – drewniany.

Dziewczynki o tym imieniu mają bardzo optymistyczne podejście do życia. Lubią przebywać na łonie natury i mają bardzo dużą wyobraźnię.

Dalia

Imię Dalia otrzymały w 2022 roku 63 dziewczynki. Pochodzi z języka arabskiego i oznacza znany kwiat lub winorośl.  Dziewczynki o tym imieniu wyróżniają się subtelnością, wrażliwością i dobrocią serca. Otaczają się gronem wielu przyjaciół, z którymi bardzo lubią spędzać czas. Do tego są uczciwe, pogodne i często mają uzdolnienia artystyczne.

Lilia

Imię Lilia wybrano w zeszłym roku dla 248 córek. To piękne i delikatne imię pochodzi z języka łacińskiego i oznacza kwiat lilii. Jest on symbolem niewinności oraz czystości.

Lilia to dziewczynka o czarującym usposobieniu. Obdarzona wesołym usposobieniem, spokojna i wyważona. Bardzo rzadko unosi się gniewem i trudno wyprowadzić ją z równowagi.

Malwina

Imię Malwina otrzymało w 2022 roku 347 dziewczynek. Pochodzi z kultury celtyckiej. Kojarzona z kwiatem malwy. Dziewczynki o tym imieniu są bardzo przyjacielskie i empatyczne. Charakteryzują się dużym poczuciem sprawiedliwości.

Iris

Imię Iris kojarzone z kwiatem Irys otrzymało w zeszłym roku zaledwie 5 dziewczynek. To oryginalne kwiatowe imię pochodzi z języka łacińskiego od słowa oznaczającego tęczę.

Dziewczynki o tym imieniu są zazwyczaj energiczne, zorganizowane i zdecydowane. Są bardzo dobrymi przyjaciółkami. Zawsze śpieszą z pomocą i nie pozostają obojętne, gdy komuś dzieje się krzywda.

Czytaj także: Imiona dla dziewczynek - 24 tradycyjne, ale nie przestarzałe

Imiona dla dziewczynek - 22 niebanalne i nieprzekombinowane