Rozstała się z partnerem, po jego reakcji na wieść o córce. "Rozczarowanie płcią dziecka się zdarza”

2023-03-17 13:22

Rozczarowania płcią doświadczają zarówno ojcowie, jak i mamy, zwłaszcza gdy rodzi się pierwsze lub ostatnie (planowane) dziecko. Można jednocześnie cieszyć się, że dziecko jest zdrowe, kochać swojego partnera i swoją rodzinę, ale przy tym nadal czuć smutek. Ten tata jednak, zdaniem wielu, przesadził.

rozczarowanie płcią dziecka
Autor: TikTok/ @bunnilicious333 Rozczarowanie płcią dziecka to jedno, ale takie zachowanie to już przesada.

Rozczarowanie płcią dziecka to bardzo delikatny temat. Wiele osób je odczuwa, choć części ciężko się do tego przyznać. Rozum podpowiada, że najważniejsze jest zdrowie, ale marzenia, wyobrażenia i plany snute w głowie robią swoje. 

Czym innym jest jednak czuć rozgoryczenie, a czym innym epatować nim, odbierając radość z dziecka drugiemu rodzicowi i rodzinie. Ten tata zachował się bardzo ostentacyjnie. Jego reakcja na płeć dziecka, która nie była po jego myśli, otworzyła przyszłej mamie oczy. Internauci w większości popierają jej decyzję, ale część broni też uczuć mężczyzny. 

Dowiedz się: Na początku wszyscy jesteśmy kobietami. Co więc decyduje o tym, że rodzi się chłopiec lub dziewczynka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

Dowiedz się: Anna Czartoryska szczerze o "rozczarowaniu płcią dziecka". Padły ważne i mądre słowa

Dwuczęściowe wideo odnoszące się do tematu rozczarowania płcią dziecka umieściła na platformie TikTok  użytkowniczka o nazwie @bunnilicious (AKA Bunni). Nagrania stały się viralami. Widać na nich gender reveal, czyli przyjęcie mające na celu ujawnienie płci dziecka. Imprezy organizuje się zazwyczaj tak, by wynik, był zaskoczeniem także dla rodziców. 

Na filmikach widać, jak z tuby strzelającej kolorowym pyłem wydobywa sie różowy kolor - znak, że rodzice oczekują na dziewczynkę. W tym momencie Bunny wybucha euforią, a jej partner oddala się w drugą stronę. Przez chwilę kobieta patrzy w jego kierunku, jednak później podbiega do niej jej własna matka i obydwie tulą się w radosnych podskokach. 

- Byłam zdruzgotana reakcją partnera - podpisała filmik Bunny. - Najlepszą zemstą będzie poradzenie sobie bez ciebie i sprawienie, byś za nami tęsknił, chociaż to ja tęsknię za tym, kim byłeś, zanim zaszłam w ciążę… - dodała kobieta w opisie jednego z filmów. 

Internauci nie pozostawili suchej nitki na mężczyźnie.

- Mizoginia zaczyna się, zanim jeszcze się urodzimy — zauważyła jedna osoba.

- Rozwód, szybko. To nie jest czerwona flaga, tylko znak stopu z migającymi światłami - napisał ostro ktoś inny.

Są jednak i tacy, którzy rozumieją uczucia mężczyzny, choć przyznają, że zareagował zbyt emocjonalnie.

- Rozczarowanie związane z płcią jest prawdziwe. I to jest trudne. Dla obojga rodziców – napisał jeden z internautów.

- Nie wszystkie rozczarowania związane z płcią są czerwonymi flagami, ale widząc, że on natychmiast po prostu odszedł i nawet cię nie przytulił... Zasługujesz na więcej - zauważyła inna użytkowniczka TikToka.

Sprawdź: Jakie objawy ciąży wskazują na chłopca, a jakie na dziewczynkę. Sprawdziło się u was?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza