Płeć dziecka. Jak rozpoznać płeć dziecka po różnych objawach ciąży?

2013-05-31 23:12 Agata Nowicka
Ciąża mimo zdiagnozowanej niepłodności pierwotnej?
Autor: _photos.com|photos.com

Jak rozpoznać płeć dziecka przed narodzeniem? Niektórzy twierdzą, że po kształcie brzucha w ciąży. Czy to prawda? Jakie inne objawy ciąży mogą jeszcze wskazywać na płeć dziecka? Przeczytaj albo posłuchaj, a dowiesz się, czy możliwe jest rozpoznanie płci dziecka po objawach ciąży.

Chłopczyk czy dziewczynka?

Obecnie płeć dziecka przyszli rodzice mogą poznać na badaniu USG już w 15.-16. tygodniu ciąży zgodnie z kalendarzem badań USG.  Nie wszyscy z tego korzystają – część rodziców woli poznać płeć malucha przy porodzie. Jednak jeszcze nie tak dawno temu kobiety poznawały płeć dziecka dopiero podczas narodzin. „W ciemno” musiały przygotowywać wyprawkę dla niemowlaka czy dziecięcy pokój. Nic dziwnego, że starały się przez całą ciążę odgadnąć płeć dziecka. Dziś na te sposoby patrzymy z przymrużeniem oka. Jak wróżono płeć dziecka?

Czytaj: Sposób na chłopca i na dziewczynkę - jak zwiększyć szanse na wybraną płeć?

Jak rozpoznać płeć dziecka? Sposoby naszych babci:

Płeć dziecka a kształt brzucha w ciąży

Spiczasty i wąski miał oznaczać chłopca, okrągły i szeroki – dziewczynkę. Czy to prawda? Niestety po kształcie brzucha nie da się rozpoznać płci dziecka. Kształt brzucha uzależniony jest od innych czynników. Wpływają na niego geny, waga ciężarnej, położenie płodu w macicy, stan mięśni brzucha.

Płeć dziecka a zachcianki kulinarne

Jeśli unikasz mięsa, twoja dieta w ciąży jest uboga w magnez, za to jesz dużo warzyw, owoców i słodyczy, prawdopodobnie urodzisz dziewczynkę. Miłośniczki mięsa podobno częściej rodzą chłopców. Mówi się też, że ochota na słodkie w ciąży oznacza dziewczynkę, na słone – chłopca. Ile w tym prawdy? Niewiele. Ochota na określone produkty oznacza, że organizm domaga się pewnych składników odżywczych, których mu brak.

Płeć dziecka a wygląd ciężarnej

Gdy kobieta pięknieje, urodzi chłopca, gdy wygląda gorzej – dziewczynkę. To oczywiście przesąd – za wygląd kobiety odpowiadają hormony ciążowe.

Płeć dziecka a długość palca serdecznego kobiety w ciąży

Długi palec serdeczny oznacza wysoki poziom testosteronu. Takie kobiety ponoć mają większe szanse na poczęcie chłopca.

Inne objawy wksazujące na płeć dziecka

Dziewczynkę miały oznaczać: huśtawka nastrojów, częste mdłości poranne, spanie na prawym boku, pierwszy ruch dziecka z prawej strony, chłopca: suche dłonie, ociężałość, brzuch nisko położony. Oczywiście wszystkie te sposoby można włożyć między bajki, a ich skuteczność jest znikoma.

Zobacz nasz poradnik: Problemy żołądkowe w ciąży: mdłości, zgaga, wzdęcia, zaparcia. SKUTECZNE SPOSOBY

 

www.dlarodzinki.pl

Posłuchaj, jak rozpoznać płeć dziecka po różnych objawach ciąży. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE
Jola
|

A u mnie nic się nie sprawdziło, jem slodkie nic kwasnego , od mięsa mnie odrzucilo , brzuch rozlany, zgaga, huśtawka nastrojów czulam że po objawach będzie dziewczynka ale na usg w 18 tc było widać synka , za to 1 sza ciąża jadlam tylko kwaśne i brzuszek piłeczka mała i oczywiście chłopiec za 1szym razem się sprawdziło za 2 nie . Każda ciąża jest inna ;)