Sinsay wycofuje aż 7 produktów. Mogą być toksyczne dla dzieci

2023-09-05 10:27

Marka Sinsay wycofała ze sprzedaży 7 popularnych produktów. Jak poinformowała klientów, produkty te mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego wymienione towary należy zwrócić.

Sinsay wycofuje 7 produktów ze sklepów
Autor: Getty Images/Sinsay 7 produktów z Sinsaya może być toksycznych dla dzieci

Marka Sinsay poinformowała, że wycofuje z rynku 7 produktów dla dzieci i osób dorosłych, które nie spełniają norm. Chodzi m.in. o buty dla dziewczynek, ale i zabawki muzyczne czy akcesoria domowe takie jak miski do przygotowywania jedzenia.

Otwarcie pierwszego sklepu Woolworth w Polsce

Sinsay dla dzieci: produkty wycofane z rynku

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zabawki mogą stanowić zagrożenie i być niebezpieczne dla zdrowia. W wymienionych produktach odnaleziono kadm oraz ftalany - związki chemiczne, które mogą szkodliwie oddziaływać na organizm człowieka.

Wśród asortymentu sklepu, jaki nie spełnia określonych norm, znajdują się:

  • kalosze dziecięce
  • cymbałki
  • saszetka-piórnik
  • kolczyki
  • misa
  • piłka zielona
  • piłka różowa.

Czym są ftalany?

Ftalany to związki chemiczne, które mogą przenikać do organizmu człowieka i wywołać negatywny wpływ na jego zdrowie. Udowodniono, że ftalany zaburzają pracę gospodarki hormonalnej, mogą nasilać stany zapalne. Są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, u których mogą również szkodliwie oddziaływać na układ nerwowy, a także układ oddechowy.

Maluchy, które mają kontakt z ftalanami, mogą częściej cierpieć na alergie i choroby układu oddechowego niż te, które nie korzystają z przedmiotów zawierających zanieczyszczenia.

Sinsay: zwrot wycofanych produktów

Z powodu wykrycia szkodliwych substancji w produktach marki Sinsay, marka apeluje, by wymienione towary oddać do sklepu. Można to zrobić w każdym sklepie stacjonarnym w okolicy.

"Osoby posiadające produkty o numerach index 7450R-42X, 7901R-MLC, 8828M-03X, 5372K-GLD, 1897J-08X, 4516K-39X, 4516K-65X, proszone są o zaprzestanie korzystania z tych produktów i postępowanie zgodne z poniższą procedurą zwrotu" - podała w komunikacie marka Sinsay. 

Pamiętajmy, że kupując produkty dla dzieci, powinniśmy kierować się ich jakością. Ubrania i zabawki powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich jakość oraz bezpieczeństwo. Jeśli ich nie ma, a nas zastanawia np. niska cena produktu, lepiej powstrzymać się od takiego zakupu.

Czytaj: 1,5-roczna dziewczynka w szpitalu. Rodzice z zarzutami znęcania ze szczególnym okrucieństwem