Spacer do lasu lub parku? Od 20 kwietnia będzie możliwy

2020-04-16 19:25

Już od najbliższego poniedziałku będziemy mogli wybrać się na spacer do lasu lub parku. Rząd znosi pewne ograniczenia. Jakie jeszcze obostrzenia zostały złagodzone?

Spacer do lasu lub parku
Autor: Getty Images

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie pewnych ograniczeń, jednak nie jest ich wiele. Od najbliższego poniedziałku będziemy mogli wybrać się na spacer do parku czy lasu. Skrócą się również kolejki do sklepów, ponieważ będzie w nich mogło przebywać więcej osób. W sklepie do 100 m2, będzie mogło przebywać 4 osoby na kasę, a w sklepach powyżej 150 m2 będzie obowiązywała zasada 1 osoba na 15 m2. Również w kościołach i miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2.

Czytaj: Czy w czasie pandemii koronawirusa można wyjść na spacer z dzieckiem?

Nadal obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla, że zdejmiemy maseczki dopiero, gdy powstanie szczepionka na koronawirusa.

Czytaj: Jak przekonać dziecko do założenia maseczki ochronnej?

Rząd zapowiada też cykliczne znoszenie obostrzeń, jednak nie podaje konkretnych dat. Wszystko zależy od statystyk zachorowań. Dzisiejsze złagodzenia są dopiero pierwszym etapem, których jest aż cztery.

Żłobki i przedszkola zostaną otwarte dopiero w trzecim etapie łagodzenia obostrzeń.

Więcej o koronawirusie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza