Bloger pod ostrzałem, bo jego dziewczyna wygląda jak 8-latka. Zarzucają mu jedno

2023-01-25 12:18

Dan Swygart ma 26-lat i jest blogerem podróżniczym. W ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno, ponieważ zaczął spotykać się z 23-letnią kobietą, która wygląda jak dziecko. Spotkał się z ogromną krytyką, na którą szybko odpowiedział.

Kobieta i mężczyzna
Autor: Screen/Instagram/@danswygart Spotyka się z 23-latką, która wygląda jak 8-latka. „Kim jesteście, że mówicie tak okrutne rzeczy?”

Dan Swygart spotyka się z o 3 lata młodszą Shauną Rae, która jest gwiazdą reality show programu TLC „I Am Shauna Rae” (pol. "Shauna Rae: uwięziona w ciele dziecka"). Shauna sama przyznała w mediach społecznościowych, że ze względu na swój wygląd, nie jest jej łatwo. Często bywa niedoceniana i wykluczana.

Dan swoją relacją z kobietą podzielił się na Instagramie @danswygart. Na jednym z nagrań powiedział, co myśli o ludziach, którzy krytykują ich związek.

Zobacz także: Myślała, że jej córka czymś się zatruła. Ale wymioty okazały się oznaką poważnej choroby

Zachowania niszczące związek. Co to takiego wyjaśnia Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

Kim jest Shauna Rae?

Shauna Rae zyskała ogromną popularność po tym, jak wystąpiła w reality show na kanale TLC „I Am Shauna Rae”. Kobieta ma 23-lata, waży 23 kg i ma 116 cm wzrostu. Na pierwszy rzut oka wygląda jak dziecko i niestety przez wielu właśnie tak jest oceniana.

Pomimo ogromnej krytyki, wyznała, że nie zamierza rezygnować ze swoich marzeń. Zamierza żyć jak każda inna kobieta.

Jeśli patrzysz na mnie, widzisz 8-latkę. Ale myślę, że jeśli poświęcisz czas, aby spojrzeć na szczegóły w mojej twarzy, w moich rękach, dojrzałość w moim ciele — i myślę, że jeśli poświęcisz czas, aby faktycznie ze mną porozmawiać — naprawdę zrozumiesz, że jestem 23-latką.

Shauna cierpi na bardzo rzadką chorobę, która rozwinęła się w wyniku chemioterapii raka mózgu, której została poddana, gdy miała 6 miesięcy. Leczenie miało bardzo duży wpływ na przysadkę mózgową, co doprowadziło do zahamowania wzrostu. Przyjmowała hormony wzrostu od 8. roku życia do czasu, aż osiągnęła dojrzałość.

Ostatnio przyciągnęła uwagę, spotykając się z blogerem podróżniczym. Dan Swygart pojawił się nawet w drugim sezonie jej reality show.

Na mężczyznę spadła lawina hejtu. Internauci wytykali mu, że pociągają go dzieci i taki związek jest po prostu chory. Zarzucali mężczyźnie, że robi to wszystko tylko dla popularności.

Odpowiedział hejterom

Dan nie zamierzał siedzieć cicho i tylko wysłuchiwać nieprzyjemnych komentarzy na temat relacji ze swoją partnerką. W swojej wypowiedzi na Instagramie powiedział:

– Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że Shauna jest niesamowitą 23-letnią kobietą, która jest niepełnosprawna. Budując z nią więź, ważne jest, aby uznać jej niepełnosprawność i spojrzeć poza to, i zbudować więź z tym, kim jest jako osoba.

Odniósł się też bezpośrednio do wypowiedzi hejterów.

– Jeśli mówisz, że nie może stworzyć prawdziwego związku z kimś innym, dehumanizujesz ją. Ona jest istotą ludzką. Zasługuje na to, aby mieć relacje z kimkolwiek zechce – wyznał.

W mocnych słowach zadał ważne pytanie wszystkim, którzy oceniają z góry ich związek.

– Kim jesteście, że mówicie tak okrutne rzeczy? Przeszła tak wiele w swoim życiu. Przeżyła raka jako dziecko, przez co wyglądała inaczej i była traktowana inaczej, przez wielu ludzi. Jak śmiecie odbierać jej prawa do relacji i przyjaźni z kim chce? Jak możecie jej to odbierać?

Na koniec podkreślił, że odezwało się też wiele osób, które są w jakimś sposób "inne" i stworzyły szczęśliwy związek. Jak sam przyznał, daje to nadzieję tym, którzy się wyróżniają i mogą znaleźć niesamowitą przyjaźń i nawiązać relację z kimś wyjątkowym.

Czytaj także: Związek bez seksu: czy może być udany?

Czy warto ratować związek po zdradzie? Łatwiej jest po tej fizycznej czy emocjonalnej?