Syn Megan Fox od lat nosi sukienki i czyta książki o płciowości. "To jest trudne dla mnie jako mamy"

2022-04-29 13:49

Megan Fox jest mamą trzech synów. Najstarszy z nich ma już 9 lat. I to właśnie on już od dawna skupia na sobie uwagę paparazzich, gdyż nosi się zupełnie jak dziewczynka. W ostatnim wywiadzie aktorka przyznała, że ta sytuacja napawa ją lękiem.

Megan Fox
Autor: Instagram/ @meganfox Megan Fox jest mamą trzech synów.

Megan Fox nie raz już zaskakiwała swoim podejściem do rodziny i wychowywania dzieci. Po pieciu latach małżeństwa z aktorem Brianem Austinem Greenem, para ogłosiła separację, by po czterech latach jej trwania wycofać z sądu wniosek o rozwód. Ostatecznie jednak para się rozwiodła w lutym tego roku. 

Przeczytaj też: "Mój syn ma 6 lat i zakłada sukienki swojej siostry. Nie wiem, jak reagować"

W trakcie tych rozstań i powrotów media często plotkowały o tym, że aktorka porzuciła męża i dzieci, bo chłopcami zajmował się ojciec. Wtedy tak komentowała cały szum wokół swojej osoby:

Byłam zaskoczona tym, w jak archaiczny sposób myślą ludzie. 

Przeczytaj: Zmiana płci u dziecka: na czym polega? Czy w Polsce dziecko może zmienić płeć?

Najstarszy syn pary, który teraz ma już 9 lat, od co najmniej pięciu, regularnie nosi sukienki i bluzki z napisem "girl". Kilka lat temu, w jednym z wywiadów Brian Austin Green, tak komentował zachowanie młodego Noaha`y:

Mój syn ma cztery lata. Słyszałem od niektórych ludzi, że nie podoba im się, że nosi sukienki. Powiedziałem im - "nie obchodzi mnie to". To czterolatek, więc jeśli chce je nosić, niech nosi.

Megan także komentowała temat na łamach wielu gazet:

Mój syn bardzo lubi modę. Posłałam go do bardzo liberalnej szkoły, takiej bardzie hippie. Ale nawet w niej, tutaj w Kalifornii, wciąż spotyka chłopców, którzy mają podejście typu "chłopcy nie noszą sukienek", "chłopcy nie noszą różowego".

Sprawdź: Imiona unisex - czy imiona neutralne płciowo staną się modne?

Jak przyznaje aktorka w ostatnim wywiadzie dla brytyjskiego wydania miesięcznika Glamour, właśnie ta nietolerancja mocno ją przejmuje. Inni chłopcy wyśmiewają jej syna, ale on twierdzi, że nie zamierza się tym przejmować, bo za mocno lubi sukienki. 

Mam dziecko, które cierpi. To dla mnie trudne, jako dla mamy. Chciałabym, żeby ludzkość była bardziej tolerancyjna. 

Sprawdź: Tak płciowość określa współczesna młodzież - ten słownik pojęć powinnaś znać

Właśnie dlatego, Fox stara się edukować swoich synów, wedle teorii, które jej zdaniem są słuszne. Chce, by wiedzieli, że mogą być, kim chcą, a ubrania nie muszą mieć związku z płciowością, ani tym bardziej z seksualnością. 

Kupiłam sporo książek, które zajmują się tą tematyką, całym spektrum. Niektóre z tych książek były napisane przez transpłciowe dzieci. Niektóre są tylko o tym, że możesz być chłopcem i nosić sukienki. Możesz wyrażać siebie poprzez ubiór, jak tylko masz na to ochotę. I to absolutnie nie musi mieć nic wspólnego z orientacją seksualną.

Dowiedz się: Pary jednopłciowe i samotni mężczyźni będą mogli być rodzicami?

Co sądzicie o takim podejściu?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza