Szuka opiekunki do 4 dzieci, stawka szokuje. "Z jednym bym za tyle nie została"

2023-10-31 10:51

Pewna mama poszukująca opiekunki do czwórki swoich dzieci, stała się gwiazdą internetu. I to "gwiazdą" w nie najlepszym tego słowa znaczeniu. Mieszkanka Nidzicy zaproponowała bowiem szokująco niskie wynagrodzenie. Czy sama na tyle wycenia swoją pracę przy dzieciach?

Szuka opiekunki do 4 dzieci, stawka szokuje. Z jednym bym za tyle nie została
Autor: Getty Images / Facebook Screenshot Szuka opiekunki do 4 dzieci, stawka szokuje. "Z jednym bym za tyle nie została"

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym to dla wielu mam nie lada wyzwanie. Tym trudniejsze, gdy przedszkola publiczne są obłożone, prywatne kosztują majątek, a babcia mieszka daleko. Komu powierzyć opiekę nad dziećmi, gdy planujemy powrót do pracy? Oczywiście niani. I tu zaczynają się schody.

Każda mama, która szuka opiekunki do dziecka, wie jak ciężko znaleźć odpowiednią osobę. Tym trudniej, gdy w grę wchodzi opieka nad więcej niż jednym dzieckiem. Nie mówiąc już o całej czwórce! Mieszkanka Nidzicy postanowiła jednak spróbować szczęścia i poszukać opieki dla swoich pociech. Zamieściła ogłoszenie na stronie, w którym napisała, że szuka osoby, która zajmie się jej dziećmi pomiędzy godziną 8.20 a 15.. Dniówka, którą zaproponowała, wzbudziła jednak gorącą dyskusję...

Przeczytaj też: "Płacę niani 9 zł za godzinę, po powrocie z pracy zastaję armagedon"

Polowanie na nianię - mężczyzna nianią?

Dowiedz się: Jak pracować z domu, gdy są w nim dzieci?

Niania z ogłoszenia

Kilka dni temu na Fanpage`u "Spotted:Nidzica" pojawiło się kontrowersyjne ogłoszenie.

"Poszukuję opiekunki do 4 dzieci w godzinach od 8.20 do 15 proponuję 40zł dniówki" - napisała jedna z mieszkanek miasta. 

I się zaczęło. W komentarzach internautów rozpętała się burza.

"I właśnie zostałaś gwiazdą internetów" - rozpoczął sarkastycznie jeden z użytkowników.

"Z jednym bym za tyle nie została" - przyznała jedna z kobiet.

"Wolałabym wyprowadzać psy na spacer. Przynajmniej spędziłabym czas w miłym towarzystwie i na powietrzu" - zaśmiała się inna.

"Więcej dostawałam z 8 lat temu, w wieku 15 lat, za opiekę nad dwójka dzieci, przez dwie godziny" - skomentowała słusznie jeszcze jedna.

Dowiedz się: Jak przeprowadzić rozmowę z opiekunką? O co pytać przed jej zatrudnieniem? 10 porad

Ile może zarobić niania?

40 złotych dziennie za ponad 6 godzin pracy daje ok. 6,5 zł za godzinę. To w dzisiejszych czasach wyjątkowo mało. Licząc, że opiekunka pracowałaby 5 dni w tygodniu, przez cały miesiąc zarobiłaby tylko 800 zł. Przy dzisiejszej płacy minimalnej, która wynosi 3600 brutto, jest to rzeczywiście żałosna suma.

Co innego w wypadku pracy uczniów. Tu sprawa wygląda inaczej, bo płaca minimalna młodzieży w 2023 roku waha się od 336 do 471 zł, w zależności od roku nauki. Warto jednak zaznaczyć, że opiekunką do dziecka w Polsce nie może, zgodnie z prawem, zostać osoba poniżej 18. roku życia, a młodzież w tym wieku, za prace dorywczą jest w stanie dostać o wiele większe kwoty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza