Ta "zabawka" jest hitem wśród dwulatków. Nie wydasz na nią ani grosza

2023-05-17 14:00

Najbardziej twórczym okresem dla rozwoju dziecka jest pierwsze kilka lat życia. Warto więc je wykorzystać. Ta „zabawka” pozwala dziecku nie tylko poznawać świat, ale ma wiele zastosowań. Do tego nic nie kosztuje.

Ta zabawka jest hitem wśród dwulatków. Nie wydasz na nią ani grosza
Autor: Getty Images Ta "zabawka" jest hitem wśród dwulatków. Nie wydasz na nią ani grosza

Specjaliści są zgodni, że pierwsze kilka lat życia dziecka są najbardziej twórczym okresem. Nigdy później człowiek nie zdobywa tylu umiejętności. Dodatkowo to czas, gdy jego umysł jest niezwykle chłonny i kreatywny.

Cassie Ogburn jest mamą 4-letniego chłopca i rocznej dziewczynki. Na swoim profilu na Instagramie @thismomdidit dzieli się swoimi pomysłami i trikami rodzicielskimi.

Na jednym z nagrań podzieliła się 5 pomysłami na „zabawki” dla dwulatków. Jedna z nich pojawia się w zestawieniu trzy razy. Wszystko przez to, że ma wiele zastosowań i dzieci w tym wieku po prostu ją uwielbiają.

Co więcej, na tą „zabawkę” nie wydasz ani grosza.

Czytaj także: Zabawki interaktywne: jakie zabawki edukacyjne warto kupić dzieciom? [TOP 10 zabawek]

Bezpieczne zabawki

Zabawki dla dwulatka

Wśród dostępnych zabawek dla 2-letniego dziecka mamy wachlarz propozycji. Wiele z nich nie tylko bawi, ale także wspomaga rozwój dwulatka. W tym wieku ważne jest, aby kształtować wyobraźnię, rozwijać inteligencję i zachęcać do ruchu.

Zdarza się jednak, że nawet najcudowniejsza, najlepsza i niezwykle droga zabawka ciszy się zainteresowaniem dwulatka tylko przez chwilę. Dlatego warto nie tylko ograniczyć ich ilość, i dobrze przemyśleć każdy zakup. Dziecko nie potrzebuje tony pluszaków, gier i zabawek integracyjnych, aby prawidłowo się rozwijać i zaspokoić swoją ciekawość.

Wybór zabawki idealnej

Szukając zabawki idealnej dla kilkuletniego malucha, wart wziąć pod uwagę również jego temperament. Dzieci, które są zazwyczaj spokojniejsze, można podarować wszelkiego rodzaju sortery, zwierzątka i układanki. Dobrym wyborem może być także sklepik, poczta lub inna zabawka, która zachęci go do interakcji.

Maluchy, które są bardzo żywiołowe i ruchliwe z pewnością będą zadowolone z dużej wywrotki, którą będzie mógł przewozić swoje skarby. Ciekawą propozycją mogą być także zabawki zadaniowe, konstrukcyjne.

Niekiedy wystarczy jednak pozwolić dziecku na wybór czegoś nietuzinkowego i dostępnego od ręki.

Cassie pokazała, że wiele „zabawek” dzieci mogą znaleźć w przydomowym ogródku, na spacerze lub w parku. Hitem jest szczególnie jedna z nich, którą wiele dwulatków uwielbia.

„Zabawkowy” hit wśród dwulatków

Mama dwójki dzieci pokazała na nagraniu, jakie „zabawki” sprawdzą się dla dzieci w wieku 18. – 24. miesięcy. Żadnej z tych zabawek nie można kupić w sklepie. Są dostępne w zależności od pogody, a niekiedy wymagają cierpliwego przeszukiwania okolicy.

Lista zabawek, którą podała Cassie składa się z:

  • Kałuży z wodą.
  • Słodkiej gumy do żucia – mamy tylko nadzieję, że nie przypadkowo znalezionej.
  • Kamieni
  • Kamieni
  • Kamieni

Jak widać, jedna pozycja zajęła aż trzy miejsca i cieszyła się największym zainteresowaniem. Co więcej, kamienie można wykorzystywać na wiele sposobów.

Zabawa kamieniami

Jak widzimy na nagraniu, maluch wkłada kamienie do słupka drogowego lub układa je jeden na drugim. To świetny sposób na rozwój koncentracji, cierpliwości i małej motoryki.

Można iść krok dalej i wykorzystać kamyki do wrzucania do specjalnie przygotowanych pojemników lub do zwykłej kałuży. Innym pomysłem jest pomalowanie kamyków i stworzenie z nich małych robaczków, takich jak żuczki, biedronki, stonogi, gąsienice i przyozdobienie domowego ogrodu lub balkonu. Dodatkowo razem z dzieckiem możemy wykonać skalniak i posadzić na nim wybrane rośliny. Układanie kamieni w ziemi, dobieranie odpowiednich kształtów i kolorów może okazać się świetną zabawą.

Warto jednak podkreślić, że podczas zabawy kamykami należy zachować także ostrożność. Nie wybierać zbyt małych, które dziecko mogłoby połknąć, a także tłumaczyć, że można nimi rzucać tylko w wybrany cel.

Zobaczycie, że takimi „zabawkami” dwulatki będą bawiły się znacznie dłużej, niż najbardziej wymyślną i drogą propozycją ze sklepu.

Zobacz także: Zabawki dla dziewczynek: co wybrać na prezent dla małej dziewczynki? [TOP 10 zabawek]

Zabawki dla chłopców: co wybrać na prezent dla małego chłopca? [TOP 7 zabawek]