Też zrób taki filmik swojemu maluchowi! Genialny pomysł na podsumowanie roku z życia dziecka

2022-12-27 13:51

Młode mamy coraz chętniej korzystają z Instagrama i Tiktoka jak z nowoczesnych wersji pamiętników czy albumów rodzinnych. Nic dziwnego. To kopalnia inspiracji do tego, jak w kreatywny sposób chwytać rodzinne chwile. Najnowsza moda na instagramowe rolki podsumowujące rok z życia rodziny, zdobywa coraz większą popularność.

podsumowanie roku Instagram/ TikTok
Autor: Instagram/ @anna_zdanevich Tak, w prosty sposób podsumujesz rok z życia swojego dziecka.

Rok z życia dziecka, zwłaszcza niemowlęcia to całe mnóstwo nowości, które warto zapamiętać bardzo dokładnie. Zdjęcia czy wideo pokazują nam najlepiej to, jak dorastają, rozwijają się i zmieniają nasze dzieci. Ten efekt jest jeszcze bardziej wyraźny, gdy patrzymy na nie w zestawieniu. Właśnie w ten sposób rok z rodzinnego życia podsumowują instagramowe mamy za pomocą prostego narzędzia do edycji wideo, które oferuje aplikacja. 

Dowiedz się: Rozczulający trend wśród rodziców. Zrób to samo, a zobaczysz, jak twoje emocje wpływają na dziecko

Co potrafi 2-letnie dziecko?

Zobacz też: Social Media - jak je wykorzystać w biznesie młodej mamy?

Ten bardzo prosty sposób na montaż rodzinnego wideo z pewnością zyska jeszcze sporo zwolenników w ostatnich dniach 2022 roku. Z jego użyciem powstało już 1,3 mln instagramowych rolek. Zestawienie zdjęć następujących po sobie chronologicznie w rytm, wymienianych w podkładzie miesięcy, jest banalne.

Aby stworzyć instagramową rolkę podsumowującą rok, można edytować cudze wideo, podstawiając jedynie swoje filmiki i zdjęcia - wtedy nie trzeba szukać podkładu, bo aplikacja wgra go sama. Można też stworzyć filmik od początku, pamiętając, że fragment podkładu z wymienianiem miesięcy trwa 20 sekund, a melodyjka na końcu pozwala na dorzucenie jednego, kilkusekundowego wideo na zakończenie filmu. 

Większość rodziców z uwagi na krótkość rolki, wrzuca do zestawienia same zdjęcia, część jednak montuje krótki klip z wybranych wideo. Podkład muzyczny do zestawienia to The Months of the Year - TheKiboomers. 

Warto zaznaczyć, że cały instagramowy content może pozostawać prywatny. Jest wówczas widoczny tylko dla zaakceptowanych przez twórcę danego konta użytkowników Instagrama. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z aplikacji jedynie po to, by później ściągnąć zdjęcia czy wideo po edycji prosto na swoją komórkę. 

Przeczytaj: Małgorzata Rozenek o zakrywaniu twarzy dzieci przez celebrytów. "To jest dopiero zwracanie uwagi"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza