Też zrób taki filmik swojemu maluchowi! Genialny pomysł na podsumowanie roku z życia dziecka

2022-12-27 13:51

Młode mamy coraz chętniej korzystają z Instagrama i Tiktoka jak z nowoczesnych wersji pamiętników czy albumów rodzinnych. Nic dziwnego. To kopalnia inspiracji do tego, jak w kreatywny sposób chwytać rodzinne chwile. Najnowsza moda na instagramowe rolki podsumowujące rok z życia rodziny, zdobywa coraz większą popularność.

podsumowanie roku Instagram/ TikTok
Autor: Instagram/ @anna_zdanevich Tak, w prosty sposób podsumujesz rok z życia swojego dziecka.

Rok z życia dziecka, zwłaszcza niemowlęcia to całe mnóstwo nowości, które warto zapamiętać bardzo dokładnie. Zdjęcia czy wideo pokazują nam najlepiej to, jak dorastają, rozwijają się i zmieniają nasze dzieci. Ten efekt jest jeszcze bardziej wyraźny, gdy patrzymy na nie w zestawieniu. Właśnie w ten sposób rok z rodzinnego życia podsumowują instagramowe mamy za pomocą prostego narzędzia do edycji wideo, które oferuje aplikacja. 

Dowiedz się: Rozczulający trend wśród rodziców. Zrób to samo, a zobaczysz, jak twoje emocje wpływają na dziecko

Co potrafi 2-letnie dziecko?

Zobacz też: Social Media - jak je wykorzystać w biznesie młodej mamy?

Ten bardzo prosty sposób na montaż rodzinnego wideo z pewnością zyska jeszcze sporo zwolenników w ostatnich dniach 2022 roku. Z jego użyciem powstało już 1,3 mln instagramowych rolek. Zestawienie zdjęć następujących po sobie chronologicznie w rytm, wymienianych w podkładzie miesięcy, jest banalne.

Aby stworzyć instagramową rolkę podsumowującą rok, można edytować cudze wideo, podstawiając jedynie swoje filmiki i zdjęcia - wtedy nie trzeba szukać podkładu, bo aplikacja wgra go sama. Można też stworzyć filmik od początku, pamiętając, że fragment podkładu z wymienianiem miesięcy trwa 20 sekund, a melodyjka na końcu pozwala na dorzucenie jednego, kilkusekundowego wideo na zakończenie filmu. 

Większość rodziców z uwagi na krótkość rolki, wrzuca do zestawienia same zdjęcia, część jednak montuje krótki klip z wybranych wideo. Podkład muzyczny do zestawienia to The Months of the Year - TheKiboomers. 

Warto zaznaczyć, że cały instagramowy content może pozostawać prywatny. Jest wówczas widoczny tylko dla zaakceptowanych przez twórcę danego konta użytkowników Instagrama. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z aplikacji jedynie po to, by później ściągnąć zdjęcia czy wideo po edycji prosto na swoją komórkę. 

Przeczytaj: Małgorzata Rozenek o zakrywaniu twarzy dzieci przez celebrytów. "To jest dopiero zwracanie uwagi"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza