Brzydkie kaczątko? Ależ skąd! Mamy pokazują, jak zmieniły się ich maluchy z wiekiem

2022-03-02 9:49

Nie ma chyba mamy, której choć raz ktoś nie dopiekł głupimi komentarzami odnoszącymi się do urody dziecka. "Życzliwi" nie omieszkają porównać naszego malucha do najmniej atrakcyjnej osoby w rodzinie, albo też tej najmniej lubianej. Wpuść komentarze jednym uchem, a drugim wypuść. Te zdjęcia innych mam dowodzą, jak bardzo zmieniają się dzieci na przestrzeni lat.

dziewczynka
Autor: Getty Images Dzieci w wieku kilku lat w ogóle nie przypominają siebie jako noworodków.

Targane hormonami mamy niemowląt, często zaprzątają sobie głowy takimi złośliwostkami ze strony otoczenia. "Ależ on podobna do twojej teściowej" - mówione, zwłaszcza, gdy jest ona niezbyt urodziwa i darzysz ją wątpliwą sympatią. "Ona to cały twój mąż." - o córce, której tata jest tylko ciut ładniejszy od Shreka. Takie komentarze drażnią każdą mamę.

Niepotrzebnie. Po pierwsze, rozsądek podpowiada nam, że najważniejsze, by dziecko było zdrowe. Ale rozsądek nie przegoni uczuć. Mogą to zrobić za to te zdjęcia rozbawionych mam, które wrzucają na Instagram fotografie swoich pociech, porównując ich wygląd z różnych okresów. Widać na nich idealnie, że większość dzieci po latach, nie przypomina samych siebie z okresu niemowlęcego. 

Zobacz też: Noworodki tuż po porodzie - nie wyglądają jak z reklamy, ale dla mam są najpiękniejsze

Jak wygląda noworodek po porodzie? To nie powinno cię dziwić!

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza