Ten dwulatek ma być przyszłą gwiazdą piłki nożnej. Tak codziennie trenuje z nim ojciec [WIDEO]

2024-07-09 12:35

Treningi piłkarskie 2-letniego chłopca podbijają internet. Maluch zapowiadany jest jako przyszła gwiazda piłki nożnej. Nic dziwnego, bo chłopiec już potrafi ograć tatę, a jego strzały zawsze są celne. Jak wyglądają treningi w tak wczesnym wieku?

Trening piłkarski 2-letniego chłopca podbija internet.
Autor: Getty Images/ Instagram screenshot Trening piłkarski 2-letniego chłopca podbija internet.

Przed nami półfinały Euro 2024. Wystąpią w nich Hiszpania i Francja oraz Anglia i Holandia. Kraje, które jako jedne z pierwszych odpadły z turnieju coraz częściej zastanawiaja się nad przyszłością lokalnego futbolu. Niejednokrotnie wspomina się, że nadzieja tkwi w przyszłych zawodnikach i szukaniu talentów już wśród dzieci, by szlifować diamenty piłkarskie od najmłodszych lat. Wielu chłopców lubi grać w piłkę nożną, ale wśród nich widać już bardzo dobrze zapowiadajacych się zawodników.

Jednym z takich, wyjątkowych małych sportowców jest Luan Hasani, 2-letni chłopiec, którego ojciec widzi jako przyszłą gwiazdę futbolu. Chłopczyk ma dopiero 2 lata a już od roku intensywnie trenuje. Jego umiejętności są niesamowite. 

Zobacz też: Ronaldo jest wzorem dla wielu chłopców. Pokazał im bardzo ważną rzecz

"Fizjoterapeutka mówi, jak wybrać pierwszy rowerek i hulajnogę dla dziecka" - Plac Zabaw odc.8

Zobacz: Po Euro 2024 Polacy je pokochają? Te imiona noszą gwiazdy polskiej reprezentacji

2-latek będzie gwiazdą piłki nożnej?

Luan Hasdani ma dopiero 2 lata i już gromadzi 72 tys. fanów na swoim instagramowym profilu, który prowadzi jego tata. Kochający piłkę nożną ojciec trenuje ze swoim synkiem już od roku. Treningi odbywają się w formie zabawy, choć nie jest to tradycyjne celowanie do bramki, jakie wykonuje większość chłopców. Tu wchodzą w grę przeszkody, specjalnie zawieszane w polu bramki kosze, do których chłopczyk zawsze potrafi wycelować.

Zadania polegają też na strzelaniu goli do bramki ustawionej nad schodami, gdy chłopiec stoi pod nimi lub pod schodami, gdy maluch jest na górze. Ojciec ustawia mu przeszkody z płotków, albo ustawia krążki, które musi "zaliczyć" biegnąc w stronę bramki. Całość wygląda niezwykle profesjonalnie, zwłaszcza jak na wiek małego zawodnika.  

Taka zabawa z tatą nie podoba się internautom

Ojciec Luana za swoje treningi z synkiem bywa dość ostro oceniany.

- Twój syn ma 2-lata. Daj mu normalne dzieciństwo;

- Zmień mu w końcu pieluchę, będzie strzelał jeszcze lepiej

czytamy w komentarzach. 

Co by nie było, profil tego duetu wzbudza też ogromne zachwyty, a po 2-latku widać, że z treningów czerpie mnóstwo radości. Ilość czasu, jaką spędza przy tym z tatą z pewnością także jest ponadprzeciętna. 

Co sądzicie o tak młodej gwieździe piłki nożnej?