Ten film powinien zobaczyć każdy rodzic. Nikt nie chce być potworem dla własnego dziecka

2023-07-31 15:38

Ten filmik otwiera oczy na temat, o którym wciąż mówimy zbyt mało. DDA - dorosłe dzieci alkoholików, coraz chętniej ujawniają to, jak ich dzieciństwo z nietrzeźwym rodzicem wpływa na całe życie. Jak jednak te ciężkie sytuacje oddziałują na dziecko, gdy jeszcze jest małe? Ta kampania próbuje przekazać dramat obserwowania nałogu rodzica, oczami dziecka.

kampania dzieci alkoholików
Autor: YouTube screenshot Ten filmik otwiera oczy na temat, o którym zbyt często się milczy.

Dzieci to uważni obserwatorzy. A już z pewnością, jak własną kieszeń znają swojego rodzica. Doskonale wiedzą, gdy zachowuje się inaczej niż "normalnie". Dlatego, jak pokazuje film nagrany przez Fragile Childhood, organizację działającą na rzecz dzieci rodziców z problemem alkoholowym, dzieci widzą, gdy rodzic jest pod wpływem alkoholu, nawet jeśli reszta otoczenia nie zdaje sobie z tego sprawy. 

Dowiedz się: Jak wyglądają i zachowują się dzieci z FAS? - już jedna lampka może poważnie zaszkodzić [ZDJĘCIA]

Anna Karwan zadedykuje taniec ojcu alkoholikowi

Sprawdź: "Moja sąsiadka pije w ciąży alkohol - czy powinnam to zgłosić?"

Klaun lub zombie. Tym są rodzice - alkoholicy w oczach dzieci

Alkoholicy bardzo często nie upijają się do nieprzytomności. Utrzymują niewielki poziom alkoholu we krwi, dzięki któremu mogą pracować, zajmować się dziećmi i robić wszystko to, co reszta świata. Wydaje im się, że nie tracą świadomości, że wciąż są sobą...

Klaun, widmo śmierci, włamywacz w masce, zombie - to tak twórcy kampanii Fragile Childhood przedstawili rodziców będących pod wpływem alkoholu przy dzieciach. Znudzone i smutne na wspólnych lodach, zawstydzone podczas ważnego meczu piłki nożnej, przestraszone na placu zabaw, czy zapinane w pasy przed jazdą samochodem. Przebywanie z pijanym rodzicem to dla dzieci horror i właśnie to ma przedstawić ta kampania. 

Przeczytaj: Wielu tak robi, ale co jeśli...? Bierzemy pod lupę picie alkoholu podczas opieki nad dziećmi

Kampania Fragile Childhood na rzecz dzieci alkoholików

To bardzo mocna i zapadająca w pamięć kampania. Jak sądzicie, otwiera oczy?

Zobacz: "To jest trucizna, która zatruwa całe rodziny ". Oldze Frycz w walce z nałogiem pomogły dzieci