Ten tata uśpił niemowlę, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Filmik pokochały miliony

2022-08-08 10:17

Usypianie niemowląt nie należy do najłatwiejszych czynności. Niekiedy przychodzi to nam bez trudu, a czasami jesteśmy zmęczeni, gdy nasze maleństwo przecierając oczy, krzyczy wniebogłosy. Temu tacie udało się jednak uśpić malucha bez żadnego problemu. Filmik bije rekordy popularności na Instagramie.

Ten tata uśpił niemowlę, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Filmik pokochały miliony
Autor: Getty Images/Instagram @@cutebaby24 Ten tata uśpił niemowlę, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Filmik pokochały miliony

„Aaa kotki dwa, szaro bure obydwa…” – chciałoby się zanucić znaną kołysankę a niemowlak, słuchając, zamknąłby oczka i poszedł spać.

Niestety w większości przypadków usypianie niemowląt jest znacznie większym wyzwaniem. Rodzice stają niekiedy na głowie, wprowadzając rytuały zasypiania, ale czasami nie obejdzie się bez bujania, kołysania i noszenia na rękach przez długi, długi czas.

Tym bardziej zaskakujące jest to, co zrobił pewien tata. Niemowlak w jego objęciach w ciągu kilku sekund po prostu zasnął.

Coraz większa popularność nagrania nie zaskakuje, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że każdy rodzic szuka sposobu, aby bez walki uśpić swoje dziecko.

Zobacz, co ten tata zrobił, aby przekonać malucha, do pójścia spać. Będziesz zaskoczona, co podziałało.

Zobacz także: Jak uśpić dziecko bez płaczu i nerwów? Cztery metody usypiania

M jak mama - Dlaczego warto śpiewać dziecku kołysanki?

Sposoby na usypianie niemowląt

Każdy rodzic z czasem znajduje własną metodę usypiania swojego dziecka. Poznaje je lepiej, wie, co lubi, dostrzega kiedy jest zmęczone i próbuje tej, która po prostu działa.

Niektóre niemowlaki nie zasną bez głaskania po plecach, bez przytulenia do maminej piersi lub bez bujania. Jednym wystarczy, że rodzic leży obok, a są też takie, które uspokajają się, dopiero gdy mama lub tata wyjdą z pokoju.

Rytuały snu, jak wyciszenie przed pójściem spać, kąpiel niemowlaka i ta sama pora na sen, z pewnością są pomocne. Dzięki nim maluch po prostu czuje się bezpieczny, wie co zaraz będzie i prędzej czy później zasypia.

Czasami zdarzają się odstępstwa od reguły i coś, co wcześniej działało, przestaje. Wtedy szukamy innego sposobu.

Pewien tata, którego film opublikowano na Instagramie na profilu @cutebaby24, użył niecodziennej metody. Co najdziwniejsze, zadziałała.

Czy ktoś by pomyślał, że dziecko zaśnie, gdy je o to poprosisz?

Zobaczcie sami.

A wystarczyło poprosić

Filmik ma już ponad 380 tysięcy polubień i miliony wyświetleń. Nikt nie przypuszczał, że zwykłe słowa wystarczą, aby uśpić dziecko.

„Spokojnie zamknij oczy i idź spać”

Te słowa działają na dziecko niczym magia. Płaczący maluch nagle się uspokaja, zamyka oczy i zasypia.

Internauci są w szoku, że to podziałało

Komentarze pod filmem pokazują, że nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł usypiania niemowlaka. Wszyscy są równie zaskoczeni i nie wierzą, jak mogło się to udać.

Jedni uważają, że dziecko to w rzeczywistości płatny aktor, który odgrywa swoją rolę życia.

  • „To dziecko jest płatnym aktorem”
  • „Wow jak on to zrobił”
  • „To całkiem niesamowite”
  • „Zna magiczne zaklęcia!!”

Być może odpowiedzią na pytanie, jak ten tata to zrobił, jest po prostu jego głos. Ton, który dziecko już zna. Filmik jest dość krótki. Nie wiemy, co działo się wcześniej, ani na jak długo niemowlę zasnęło.

Nie mniej głos taty ewidentnie działa na dziecko uspokajająco.

Czytaj również: "Senne, ale nie śpiące" - o co chodzi w tej genialnej metodzie usypiania niemowlęcia?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza