Termin zgłaszania położnych do konkursu "Położna na medal" upływa 30 września

2021-09-02 11:42

Tylko do końca września 2021 można zgłaszać położne do 8. edycji konkursu "Położna na medal". Głosowanie na zgłoszone położne potrwa do końca roku.

Termin na zgłaszanie położnej do 8. edycji konkursu Położna na medal upływa 30 września 2021
Autor: Getty images Termin na zgłaszanie położnej do 8. edycji konkursu "Położna na medal" upływa 30 września 2021

Trwa 8. edycja konkursu "Położna na medal"

Położne, które od ośmiu lat biorą udział w konkursie "Położna na medal" – kampania i plebiscyt organizowane są nieprzerwanie od 2014 roku – to osoby, które wiedzą, co oznacza humanizacja porodów, poszanowanie intymności i potrzeba zwrócenia uwagi na kobietę i jej dziecko, bo to oni są najważniejsi.

Nominowane położne doceniane są przez głosujące matki i ich rodziny za umiejętność poszanowania praw i standardów, za bardzo ludzkie podejście do ciąży, porodu oraz połogu. Do czasu, który jest wyjątkowym, a zarazem bardzo jednostkowym doświadczeniem dla każdej kobiety.

"Kolejna edycja kampanii i konkursu pokazuje nam, jako organizatorom, że potrzeba mówienia o tym, jak opiekować się kobietą w ciąży, przy porodzie i w czasie połogu wciąż jest ogromna. Od samego początku naszym zamiarem było uświadamianie, że dobra położna to dobra opieka, która opiera się na wiedzy i empatii, a także na bezcennej umiejętności słuchania przyszłej mamy i po prostu towarzyszeniu jej. Jestem przekonana, że każda z nominowanych w tym roku położnych doskonale wie, jak to robić" – mówi Iwona Barańska, przedstawicielka AMA Akademia Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii Położna na medal.

5 błędów, których nie można popełnić na porodówce

Położne można zgłaszać do 30 września 2021

Położne można zgłaszać do 30 września wypełniając krótki formularz na stronie internetowej poloznanamedal.info/zglos

Podobnie jak w poprzedniej edycji, nominować mogą nie tylko pacjentki, mamy i przyszłe mamy, ale także członkowie ich rodzin. Do prawidłowego zgłoszenia wystarczy podanie imienia i nazwiska położnej, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje.

Równolegle ze zbieraniem konkursowych kandydatur, można oddawać głosy na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Etap głosowania zakończy się 31 grudnia. Trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach poznamy w pierwszych dniach stycznia 2022 roku.

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronem jest także Polskie Towarzystwo Położnych, a Partnerami Merytorycznymi Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych "Dobrze Urodzeni" oraz Fundacja Rodzić po Ludzku, która w tym roku obchodzi 25 rocznicę istnienia.

Zobacz także: Rola położnej: w ciąży, w czasie porodu i w połogu

Sprawdź, co wiesz o połogu?

Pytanie 1 z 25
Połóg trwa: