To dziecko ma kontrowersyjne upodobania w kwestii snu. Znieślibyście tyle hałasu?

2023-08-25 15:09

Niemowlęta, tak samo jak starsze dzieci mają swoje upodobania. U maluszków, widać je najmocniej po rytuałach snu. Jedne usną tylko wtulone w rodzica, inne lubią lubią gdy opiekun leży obok i je głaszcze po główce. Równie ważne, co bliskość rodzica są dźwięki otaczające malucha. Jedne dzieci lubią ciszę, inne hałas. To niemowlę jednak przebija wszystkich.

Dziecko lubi spać przy bardzo głośnych dźwiękach.
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot To dziecko lubi spać przy bardzo głośnych dźwiękach.

Każdy rodzic wie, że uśpienie maluszka to nie lada wyczyn. Jedne niemowlęta lubią kompletną ciszę i nawet najdrobniejszy hałas może je wybudzić. Inne preferują konkretne dźwięki. Stąd chociażby popularność szumiących zabawek lub historie o włączonyh pralkach, suszarkach, czy odkurzaczach, z których korzystają zdesperowani rodzice próbując położyć malca spać.

Te ostatnie metody to jednak pikuś, przy upodobaniach noworodka z TikToka, którego rodzice opublikowali filmik pokazujący ich kontrowersyjny sposób usypiania. 

Przeczytaj też: Pokazała, jak uśpić niemowlę w 6 minut. Oburzone matki zwracają uwagę na jeden szczegół

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Sprawdź: Dźwięk suszarki uspokaja niemowlę. Dlaczego suszarka usypia dziecko?

Kontrowersyjne lekarstwo na kolki...

Aktywni na TikToku rodzice, pokazali filmik ze swoim nowonarodzonym dzieckiem, podpisując go:

"Jedyna rzecz, która wycisza moje cierpiące na kolki dziecko. Nie wiem czemu to działa, ale działa".

Filmik pokazuje przysypiającego noworodka. Później kamera pokazuje to, co dzieje się w tle. Na telewizorze włączony jest dźwięk piły pneumatycznej. Aż ciężko uwierzyć, że ktoś może zasnąć przy takim hałasie.

Wielu internautów jednak zdradza podobna upodobania swoich dzieci. Oprócz oczywistych dźwięków, jak suszarka, czy odkurzacz, znalazły się też maluchy o wyjątkowo nietuzinkowych gustach.

"Spotify ma jeden dźwięk o nazwie prom oceaniczny. Musieliśmy go używać przez pierwszy rok" - napisała jedna z TikTokerek.

"Mój lubi mongolski śpiew gardłowy, ale tylko wtedy, gdy mój mąż to robi" - skomentowała inna użytkowniczka.

A wy już rozszyfrowaliście senne preferencje swoich maluchów?

Dlaczego biały szum działa?

Biały szum to rodzaj szumu akustycznego o płaskim widmie w zakresie widzialnym. Jest on równomierny i dla ucha człowieka dość wysoki. Działa na nas nużąco, uspokajając układ nerwowy i wyciszając organizm. 

W podobny sposób na nasz układ nerwowy mogą oddziaływać dźwięki wydawane suszarkę, auto w czasie długiej i monotonnej jazdy czy miarowe tykanie zegara. A jak widać nawet... młot pneumatyczny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza