Trzylatka w ciężkim stanie po zatruciu salmonellą. Mama ostrzega "wyrzućcie te jajka"

2022-04-12 9:41

Trwa afera wokół salmonelli w kultowych słodyczach dla dzieci. Firma Ferrero wycofuje kolejne produkty. Rośnie bowiem liczba zatruć salmonellą na Wyspach Brytyjskich. W Polsce także część produktów znika z półek. Od kilku dni głośno jest o dziewczynce, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wykryto u niej salmonellę. Kilka dni wcześniej jadła "jajko z niespodzianką".

Salmonella w jajkach niespodzianka
Autor: Getty Images/ Facebook @Charlotte Elizabeth Wingfield Trzyletnia dziewczynka w ciężkim stanie po zatruciu salmonellą.

W Polsce wycofano niektóre produkty Kinder, które powstają w feralnej fabryce w Belgii. Teraz firma Ferrero rozszerza listę "niebezpiecznych" partii. Zwłaszcza na wyspach brytyskich głośno jest o kolejnych zatruciach salmonellą. Niektóre z dzieci są w poważnym stanie. Jedna z takich historii nagłośniona została przez mamę trzyletniej Brooklyn-Mai.

Jej mama, Charlotte Wingfield, apeluje do innych rodziców na Facebooku:

Proszę, sprawdźcie daty swojej czekolady i wyrzućcie ją jeśli przydatność do spożycia mieści się w opisywanych terminach.

Dowiedz się: Salmonella w słodyczach uwielbianych przez dzieci, firma wycofuje produkty z Polski. Na które uważać?

Temperatura dziewczynki urosła do 39`C i była ona tak osłabiona, że przespała 21 godzin z rzędu. Rodzice mieli nawet problem z wybudzeniem jej. Jak relacjonują, wówczas zadecydowani, że to jednak nie może być "grypa żołądkowa", jak przypuszczali wcześniej, a salmonella od jajka z niespodzianką, które dziewczynka jadła w niedzielę, 3 kwietnia. 

Przeczytaj też: Biegunka u dzieci. Przyczyny i leczenie rozwolnienia u dzieci

Jak poinformowała na Facebooku, jej mama w zeszły czwartek, 7 kwietnia, dziewczynka przez poprzednie cztery dni była przytomna jedynie przez około 14 godzin i to nie tak jak zazwyczaj, bo kontakt z nią był znikomy. 

Była bez życia. To był widok łamiący serce, patrzeć na moją zazwyczaj pełną energii i żądną przygód, aktywną dziewczynkę w zupełnie odmiennym stanie do tego, jak zachowuje się zazwyczaj.

Mama trzylatki zaznacza, że jeszcze nigdy, jej córka żadnej choroby nie przechodziła tak silnie. A lekarz rodzinny podczas wizyty w szpitalu i dokładnym prześledzeniu tego, co jadła dziewczynka, stwierdził salmonellę. 

Dowiedz się: Zatrucie pokarmowe u dziecka - co robić w przypadku zatrucia pokarmowego u dziecka [PORADY]

Po kilku dniach, stan trzylatki zaczął się poprawiać, jednak w zeszły weekend znów trafiła do szpitala. Jej temperatura zaczęła rosnąć, a poziom energii ponownie spadł. Nie wiadomo jak skończy się ta historia...

Wycofane ze sklepów zostały cukierki w kształcie jajek sprzedawane w paczkach i duże "jajka" - Kinder Niespodzianka Max - 100 g, które mają datę przydatności do spożycia między 14 lipca a 18 września 2022. Te produkty powstały bowiem w belgijskiej fabryce czekolady, z której pochodziła partia z salmonellą.

Ta lista jest jednak rozszerzana przez firmę Ferrero.

Dowiedz się: Ferrero rozszerza listę wycofywanych produktów. Które jajka niespodzianki są bezpieczne?

Zatrucie czy rotawirusy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza