Ferrero rozszerza listę wycofywanych produktów. Które jajka niespodzianki są bezpieczne?

2022-04-12 9:36

Kilka dni temu informowaliśmy o wycofaniu ze sprzedaży w Polsce niektórych produktów marki Kinder ze względu na potencjalne zagrożenie salmonellą. Teraz producent popularnych słodyczy wycofuje kolejne produkty – w tym swoje flagowe jajka niespodzianki.

Ferrero rozszerza listę wycofywanych produktów.
Autor: Getty images/materiały prasowe Ferrero rozszerza listę wycofywanych produktów.

To bardzo ważna informacja dla wszystkich rodziców – zwłaszcza przed Wielkanocą, kiedy zdecydowanie wzrasta zbyt słodyczy w kształcie jajek. Kilka dni temu firma Ferrero Polska zdecydowała o wycofaniu niektórych partii produktów marki Kinder.

Wycofane ze sklepów zostały cukierki w kształcie jajek sprzedawane w paczkach Schoko-Bones i duże "jajka" - Kinder Niespodzianka Max - 100 g, które mają datę przydatności do spożycia między 14 lipca a 18 września 2022. Te produkty powstały bowiem w belgijskiej fabryce czekolady, z której pochodziła partia z salmonellą.

Przeczytaj więcej: Salmonella w słodyczach uwielbianych przez dzieci, firma wycofuje produkty z Polski. Na które uważać?

Teraz jednak firma Ferrero wykonała kolejny krok i rozszerza listę wycofanych produktów, o czym poinformowała Głównego Inspektora Sanitarnego. "Bezpieczeństwo żywności traktujemy niezwykle poważnie i przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji" - informuje koncern w komunikacie.

Przeczytaj koniecznie: Trzylatka w ciężkim stanie po zatruciu salmonellą. Mama ostrzega "wyrzućcie te jajka"

Kiedy ból brzucha powinien szczególnie niepokoić?

Jakie produkty Ferrero znikną z polskich półek sklepowych?

Firma zapowiedziała wycofanie ze sprzedaży w Polsce wszystkich produktów Kinder wyprodukowanych w zakładzie w Belgii. Są to:

  • Kinder Schoko-bons 46 g, 125 g, 200 g - wszystkie daty minimalnej trwałości, wszystkie partie;
  • Kinder Niespodzianka Maxi 100g - wszystkie daty minimalnej trwałości, wszystkie partie;
  • Kinder Maxi MIX z maskotką 133g - wszystkie daty minimalnej trwałości, wszystkie partie;
  • Kinder Mini EGGS 100g - wszystkie daty minimalnej trwałości, wszystkie partie.

Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z powyżej wskazanych produktów, nie powinien go spożywać. Firma Ferrero prosi o zwrot produktu do sklepu lub skontaktowanie się z ich zespołem ds. obsługi konsumenta: e-mail: serwis.konsumencki@ferrero.com, telefon.: 801 550 550.

Przeczytaj: Jakie są objawy salmonelli i jak się ją leczy?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza