"Tu nie ma już więcej miejsca na dziecko". 33. tydzień ciąży i już ma dość

2023-11-27 14:48

Ciążowe dolegliwości mogą odebrać radość z oczekiwania na przyjście dziecka. Niektóre kobiety źle znoszą pierwsze miesiące ciąży. Ta przyszła mama wprost powiedziała, jak się czuje w 33. tygodniu ciąży. Pokazując ciążowy brzuch, stwierdziła: „Tu nie ma już więcej miejsca na dziecko”.

Kobieta w ciąży
Autor: Screen/Facebook/@GOODLAD "Tu nie ma już więcej miejsca na dziecko". 33. tydzień ciąży i już ma dość

Influencerka Kelly Medina w bardzo szczerym nagraniu udostępnionym na Facebooku @GOODLAD pokazała, co może czuć kobieta w 33. tygodniu ciąży. Wielu osobom może się wydawać, że to już z górki, niemal końcówka ciąży i może być tylko lepiej. Choć zdają sobie sprawę, że dziecko jest coraz większe i cięższe, to jednak nie rozumieją, z czym tak naprawdę zmaga się ciężarna.

Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że wcale nie jest łatwiej, a znalezienie wygodnej pozycji graniczy z cudem.

Zobacz także: Jak rośnie brzuch w ciąży, czyli w którym miesiącu widać brzuch?

Badania w 8. miesiącu ciąży

33. tydzień ciąży

W 33. Tygodniu ciąży trochę jeszcze brakuje do rozwiązania. To siedem tygodni, przez które dziecko wciąż intensywnie rośnie i przybiera na wadze. Nie tylko brzuch staje się jednak większy. Kobiecie w tym okresie ciąży jest trudniej oddychać, bo macica naciska na przeponę. Co więcej, wraz z uciskiem rosnącej macicy może pojawiać się uciążliwa zgaga w ciąży.

To jednak nie wszystko. Skóra na brzuchu jest coraz bardziej napięta, swędzi, a krople mleka mogą już wyciekać z piersi. To pierwsze przygotowanie do karmienia piersią, może być nieco dokuczliwe. Chcąc uchronić bieliznę przed zabrudzeniem i plamami, warto wyposażyć się we wkładki laktacyjne.

Huśtawki nastroju w ciąży

Żeby tego było mało, to wiele kobiet w 33. tygodniu ciąży odczuwa silne huśtawki nastroju. Niestety tych radosnych chwil jest mniej. Ciężarna częściej zamartwia się o zdrowie dziecka i denerwuje się, zbliżającym porodem.  W tym przypadku dobrze jest skupić uwagę na kompletowaniu wyprawki dla noworodka.

"Tu nie ma już więcej miejsca na dziecko"

Tyle z teorii, a jak wygląda rzeczywistość?

Pełnym przerażenia i niedowierzania głosem Kelly przyznaje, że jedyny moment, w którym czuje się naprawdę wygodnie, to gdy leży w wannie. Ze smutkiem jednak stwierdza, że nie może tak spędzić całego dnia.

Pokazując ciążowy brzuch, stwierdza:

„Tu nie ma już więcej miejsca na dziecko”.

Przyznaje, że skóra na jej brzuchu jest mocno naciągnięta na całej powierzchni. Otwarcie pyta, gdzie pomieści się jej córka przez kolejne tygodnie? Kręci głową rozkładając ręce i nie znając odpowiedzi na to pytanie.

Kelly otwarcie mówi o gazach, gdy przypadkowo jej się odbija i próbuje samą siebie przekonać, podkreślając, że ciąża to stan błogosławiony.

„Będzie rosło coraz więcej!”

Pod postem Kelly pojawiło się ponad 9 tysięcy komentarzy. Wiele internautek podkreślało, że kobiece ciało jest naprawdę niesamowite.

„Będzie rosło coraz więcej! To niesamowite, co potrafi twoje ciało” – napisała jedna z internautek.

„Kobiece ciało jest niesamowite i zrobi miejsce dla dziecka, aby rosło tyle, ile potrzebuje” – podkreśliła kolejna.

„Witamy na świecie”

Mała Ariella urodziła się 7 listopada, ważąc około 4200 gramów, o czym Influencerka poinformowała na swoim profilu na Instagramie @kellymedinaenos. Szczęśliwa mama pokazała na krótkim nagraniu pierwsze chwile, gdy dowiedziała się, że spodziewa się drugiego dziecka, a także czas tuż przed porodem. Niewątpliwie jej brzuch znacznie urósł od poprzedniego nagrania.

Czytaj także: Kształt brzucha w ciąży a płeć i wielkość dziecka

10 faktów o brzuchu w ciąży. Ciekawe, czy o tym wiedziałaś...