Uczeń zapytał, czy może zrobić imprezę w poście. Oto jak zareagował ksiądz

2024-02-27 10:29

Ksiądz Sebastian Picur, popularny duchowny z TikToka kolejny raz rozwiał wątpliwości swoich obserwatorów. Nastolatek zadał mu pytanie, czy może urządzić imprezę w okresie wielkiego postu. Odpowiedź księdza raczej mu się nie spodobała. Zwykle bardzo wyrozumiały kapłan, tym razem dał jednoznaczną odpowiedź.

Uczeń zapytał, czy może zrobić imprezę w poście. Odpowiedź księdza nie pozostawia złudzeń
Autor: Getty images/ TikTok@ks.sebastianpicur Uczeń zapytał, czy może zrobić imprezę w poście. Odpowiedź księdza nie pozostawia złudzeń

Ksiądz Sebastian Picur jest bardzo popularnym duchownym w mediach społecznościowych. Na swoim koncie na TikToku @ks.sebastianpicur odpowiada na pytania internautów dotyczące wiary i kościoła. W związku z tym, że na co dzień jest katechetą w szkole średniej, ma doskonały kontakt z młodzieżą. Nic dziwnego też, że jego profil śledzą właśnie młode osoby, często zadając bezpośrednie pytania kapłanowi. Jeden z jego nastoletnich obserwatorów zwrócił się ostatnio z zapytaniem dotyczącym rozpoczętego właśnie wielkiego postu.

Jakie obowiązki ma matka chrzestna?

Czy w okresie wielkiego postu można urządzać imprezy?

Wielki post to okres 40 dni poprzedzających Wielkanoc. Nie wlicza się jednak do niego 6 niedziel. To czas, który wierni w pełnym skupieniu i wyrzeczeniach oczekują na najważniejsze katolickie święto. W tym czasie należy powstrzymać się od hucznych zabaw oraz zachować umiar w jedzeniu. Jednak w związku z tym, że Kościół Katolicki co jakiś czas rezygnuje z pewnych nakazów (jak chociażby post w Wigilię), wierni mają prawo być zdezorientowani. Jeden z nastoletnich obserwatorów księdza zadał mu pytanie dotyczące organizacji imprezy w okresie wielkiego postu. "Czy w wielkim poście mogę zrobić imprezę z okazji osiemnastych urodzin?"- takie dokładnie pytanie padło z jego ust.

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział mu bez owijania w bawełnę: "Jeśli masz na myśli zabawę taneczną, to należy się postarać o dyspensę. Zachęcam też do świadectwa i powstrzymania się od tańca lub do organizacji po wielkim poście. Życzę ci bożego błogosławieństwa."

Nie wszystkim internautom spodobało się takie kategoryczne stanowisko duchownego w tej sprawie. Niektórzy zaczęli wręcz namawiać pytającego chłopaka do zbojkotowania słów księdza.

„Rób huczną, bo osiemnastkę ma się raz”, „Po co się ograniczać” – zachęcali.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza