Wanna z hydromasażem mogła okazać się śmiertelną pułapką. "Gdyby woda była wyżej..."

2024-01-31 15:41

Niekiedy marzymy o wannie z hydromasażem, ale czy kiedykolwiek zdawaliśmy sobie sprawę z zagrożenia, które niesie? Ta dziewczynka brała kąpiel w wannie z jacuzzi. Jej mama nawet nie chce myśleć, co by się stało, gdyby poziom wody był wyższy, a rodziców nie byłoby w pobliżu.

Wanna z hydromasażem mogła okazać się śmiertelną pułapką
Autor: Getty Images / Instagram @cprkids Wanna z hydromasażem mogła okazać się śmiertelną pułapką

Domowe spa to coś, o czym marzy wielu rodziców. Pozwala na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Najnowsze wanny z systemem hydromasażu posiadają różnorodne dysze. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować terapię wodną. Masaż pleców może być niezwykle kojący i odprężający.

Warto jednak bezwzględnie przestrzegać instrukcji obsługi.

Ta mama nie zdawała sobie sprawy, czym może skutkować kąpiel w wannie z hydromasażem. Teraz przestrzega innych rodziców.

Zobacz także: Na "urodzinowym SPA" kilkulatki bawią się w dorosłość. Szkodliwy trend czy świetna zabawa?

Urządzamy.pl: Domowe SPA w Łazience

"Gdyby woda była wyżej..."

O zdarzeniu, które miało miejsce mniej więcej rok temu, napisali ratownicy z platformy @cprkids na Instagramie. Adrienne nie miała pojęcia, że wanna z hydromasażem może okazać się śmiertelną pułapką. Dlatego postanowiła podzielić się tą historią.

Jej córka Elizabeth brała kąpiel w wannie z jacuzzi. W łazience była sama. Rodzice znajdowali się w sąsiednim pokoju. Dziewczynka umyła długie włosy i zanurzyła się, aby je wypłukać.

To była chwila, gdy zawór ssący wessał włosy do otworu. Dziecko nie było w stanie się wyprostować, ale na szczęście poziom wody był wystarczająco nisko, aby mogła nabrać powietrza i wezwać pomoc.

„Woda nie zasłaniała jej ust i mogła wołać o pomoc. Gdyby woda była wyżej lub gdyby nas nie było w pokoju, wynik mógł być zupełnie inny” – przyznaje Adrienne, nie chcąc nawet myśleć, jak inaczej mogłoby się to skończyć.

Rodzice szybko wypuścili wodę z wanny i ostrożnie wyciągnęli włosy dziecka z dyszy. Byli gotowi je obciąć, ale dziewczynce na szczęście nic się nie stało. Mogli więc poświęcić kilka minut na uratowanie włosów dziecka.

„Proszę, upewnijcie się, że wasze dzieci wiedzą, żeby NIGDY nie wkładać głów pod wodę w kąpieli spa + włosy powinny być zawsze związane” – przestrzegają ratownicy.

„Nigdy nie przeszło mi to przez myśl”

Jak widać po komentarzach pod udostępnionym postem, wielu rodziców do tej pory nie było świadomych, że takie coś jest w ogóle możliwe.

Jedna z komentujących internautek zwróciła jednak uwagę, że to samo dotyczy filtrów basenowych. Widziała, jak te filtry wciągały dzieci pod wodę. Podkreśliła, że to naprawdę ważne, aby uczyć dzieci, żeby się do nich nie zbliżały.

Wiele osób było wdzięcznych za udostępnienie tej historii.

„Bardzo dziękuję za udostępnienie. Niedawno przeprowadziliśmy się do domu ze spa i szczerze, nigdy mi to nie przyszło do głowy. Moje dziecko ciągle wchodzi pod wodę, więc ten post dosłownie mógł uratować życie!” – wyznaje jedna z internautek.

„To takie straszne! Z tego powodu trzymaliśmy nożyczki w naszej strefie spa” – dodała inna.

„Nigdy nie przeszło mi to przez myśl” – przyznała kolejna.

Czytaj także: Te zagrożenia czyhają na dziecko w domu, ale o nich zapominamy. Ratowniczka wypunktowała aż 11

Jak uchronić nastoletnie dziecko przed imprezowymi zagrożeniami? Ufaj i kontroluj

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza