Na "urodzinowym SPA" kilkulatki bawią się w dorosłość. Szkodliwy trend czy świetna zabawa?

2023-02-15 13:10

Przyjęcia SPA są gorącym, urodzinowym hitem za granicą. Małe dziewczynki wręcz marzą o takiej celebracji swoich kolejnych urodzin w gronie najbliższych przyjaciółek. Czy jednak modny trend nie poszedł za daleko? Czy przedłużanie rzęs, profesjonalny makijaż i hybrydowy manicure to nie przesada?

SPA przyjęcia urodzinowe dla małych dziewczynek. Szkodliwy trend czy świetna zabawa?
Autor: TikTok/@love_for_craftin SPA przyjęcia urodzinowe dla małych dziewczynek. Szkodliwy trend czy świetna zabawa?

Pod hasztagiem #spaparties odnaleźć można na TikToku mnóstwo relacji z urodzinowych imprez małych dziewczynek. Rodzice wynajmują dla dzieci specjalne salki urodzinowe, które imitują salony SPA i urządzają dla nich przyjęcia. Dziewczynki niezależnie od swojego wieku są zachwycone taką konwencją urodzin. My jednak pytamy, czy trend ten zmierza w dobrym kierunku?

Co kupić dziecku, które wszystko ma?

Kieliszki do szampana i przedłużone rzęsy

Przyjęcia SPA odbywają się w specjalnych salach urodzinowych urządzonych w stylu salonów piękności, lub w domu czy ogrodzie jubilatki. W tej drugiej opcji rodzice po prostu wynajmują specjalne wyposażenie (np. mini fotele, urządzenia do pedicure) i zatrudniają profesjonalne kosmetyczki. Podczas przyjęcia jubilatka i jej koleżanki poddają się różnym zabiegom kosmetycznym. Standardem jest oczywiście manicure, pedicure i różnego rodzaju maseczki (tradycyjne lub w płachcie).

Zdarza się jednak, że wodze fantazji popuszczane są jeszcze mocniej i małym dziewczynkom wykonywane jest przedłużanie rzęs czy cały profesjonalny makijaż twarzy. Nie brakuje też takich mam, które fundują swoim córkom hybrydowe paznokcie.

Im bardziej „dorosło” wyglądają atrakcje na przyjęciu, tym bardziej podoba się jego uczestniczkom. W końcu każda mała dziewczynka marzy, by robić to samo, co jej mama. Zdarza się także – o zgrozo – że kilkulatki, aby jeszcze lepiej wcielić się w rolę swoich mam, piją napoje bezalkoholowe z kieliszków do szampana.

Zabawa z umiarem

Nie wszystkie jednak urodzinowe przyjęcia SPA wyglądają w ten sam sposób. Widać, że niektóre mamy nie dają się aż tak ponieść fantazji i zachciankom dzieci.

Idąc na kompromis proponują im przyjęcie urodzinowe z elementami SPA. Na takich przyjęciach główną atrakcją jest oczywiście coś związanego ze SPA, np. warsztaty robienia mydełek, samodzielne wykonanie kuli kąpielowej, maseczki domowej czy peelingu. Może to być również nakładanie zrobionej przez siebie maseczki czy manicure lakierem dla dzieci. Oprócz tego nie brakuje także innych zabaw, w które dzieci bawią się zazwyczaj na przyjęciach urodzinowych.

Czy urodzinowe przyjęcia SPA to dobry pomysł?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od w wieku uczestniczek i konwencji przyjęcia. Poddawanie małych dziewczynek profesjonalnym zabiegom kosmetycznym to gruba przesada. Jednak w przypadku nastolatek, które często mierzą się z barkiem akceptacji swojego zmieniającego się pod wpływem hormonów ciała, pokazanie im, w jaki sposób mogą zadbać np. o swoją łojotokową skórę, może przynieść dużo korzyści.

Fakt jest też taki, że tego typu przyjęcia bardzo podobają się większości małych i dużych dziewczynek. Nie skreślałabym ich więc całkowicie, ale przemyślała ich konwencję tak, aby wynieść z nich jakąś naukę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza