Sieć sklepów wycofuje ulubiony deser dzieci. "Znaleziono metalowy przedmiot"

2022-12-21 9:35

Chodzi o mrożone ciasto DAIM firmy Almondy, które jest takim samym symbolem IKEA, jak słynne klopsiki. Można je było kupić w restauracjach sklepów, ale także w sklepikach, które znajdują się za kasami w każdym ze sklepów sieci.

Ikea wycofuje ciasto
Autor: Getty Images Ikea wycofuje ze sklepów ciasto, które kochają dzieci.

IKEA podała w oficjalnym komunikacie, że firma Almondy, będąca dostawcą IKEA, wycofuje jeden ze swoich produktów - ciasto mrożone Daim, 400 g. Powodem jest znalezienie metalowego przedmiotu w jednym z ciast. Istnieje ryzyko, że w wyniku błędu na produkcji, w niektórych innych porcjach także znajdują się niejadalne elementy.

Zobacz też: Niebezpieczne słodycze: Te składniki słodkości mogą zaszkodzić dziecku

Jak zrobić ciasto na piernik staropolski.

Przeczytaj: Nadmiar cukru w diecie dziecka: jakie są skutki jedzenia słodyczy u dzieci?

Wycofanie dotyczy konkretnej partii ciast. Do sklepów IKEA można zwracać ciasta:

  • migdałowo-czekoladowe z kodem partii L2140, z datą przydatności do spożycia: 18.11.2023, zakupione w Sklepikach Szwedzkich.

Sieć obiecuje zwrot kosztów bez konieczności okazania paragonu. Ciasto Daim to przysmak wielu dzieci. Rodzice chętnie je kupują, niekiedy dlatego, że jest to produkt bezglutenowy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza