"Wszyscy mnie pospieszali, a do tego byłam na lekach". Wybrała dla dzieci prześmieszne imiona, teraz chce je zmienić

2022-09-27 10:07

Imię dla dziecka to bardzo ważny wybór na całe jego życie. Często nie potrafimy się zdecydować, a jak się okazuje, możemy również wybrać imię zbyt pośpiesznie. Pewna mama rozważa zmianę imion swoich niespełna półrocznych bliźniąt, bo mogą być kojarzone z bajką dla dzieci.

bliźnięta noworodki
Autor: Getty Images

Wybierając imię dla dziecka, często szukamy takiego, które będzie oryginalne, ale niekiedy również kieruje nas sentyment. Czasami decydujemy się na imię, które nosił nasz dziadek lub babcia.

Niekiedy sięgamy po imiona, które noszą sławni aktorzy lub piłkarze, a także sięgamy po te propozycje, które w poprzednim roku cieszyły się dużą popularnością.

Jak się jednak okazuje, można pożałować swojego wyboru i rozważać zmianę imion, które wybrało się dla swoich dzieci.

Portal The Sun opublikował historię pewnej mamy, która boi się, że jej bliźniaki będą wyśmiewane ze względu na swoje imię. Zbyt późno się zorientowała, że te same imiona noszą bohaterowie jednej z bajek dla dzieci.

Zobacz także: Uważnie wybierz imię dla dziecka, bo może ono wpłynąć na jego wygląd. Jak?

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

„Wstydzę się je przedstawić”

Pewna mama niespełna półrocznych dzieci podzieliła się na jednym z portali dla mam, że wstydzi się tego, jakie imiona dla nich wybrała. Co więcej, w ciągu tego czasu nie zarejestrowała ich jeszcze oficjalnie w urzędzie.

Tłumaczy, że wszyscy ją pospieszali, a po porodzie brała dodatkowo Tramadol, który jest lekiem przeciwbólowym, ale ma również działanie nasenne i uspakajające.

Uważa, że jej wybór był całkowicie przypadkowy, a teraz obawia się reakcji ludzi.

Imiona z bajki

Mama nadała swoim bliźniakom imiona Charlie i Lola, a gdy tylko dowiedziała się, że jest to również tytuł popularnej bajki i książeczek dla dzieci, czuje się niezręcznie.

Obawia się, że jej dzieci będą porównywane z tytułowymi bohaterami i wyśmiewane. Jednocześnie zaznaczyła, że podobają jej się te imiona, ale czuje, że po prostu podjęła złą decyzję.

Kobieta rozważa zmianę imion

Mama wyjaśnia, że ponownie czuje się pod presją, gdyż musi niedługo udać się do urzędu i zarejestrować imiona swoich dzieci. Bardzo przejmuje się reakcją innych osób, bo chce dla swoich dzieci jak najlepiej.

„Jeśli zmienię imię, będzie to z Lola na Lila, więc tylko jedna litera będzie inna i nie będzie zbyt myląca dla nikogo, łącznie z dzieckiem” – pisze na portalu.  

Komentarze internautów w odpowiedzi na post kobiety

Pod postem mamy bliźniąt pojawiło się bardzo wiele komentarzy z radami.

„Osobiście uważam, że Lola jest o wiele ładniejsza niż Lil, a także wyjątkowa. Wydaje mi się, że widuję dużo Layli i Lila, ale nie widziałem Loli, myślę, że jest urocza.”

„Oczywiście, że to twoja decyzja, a ponieważ dzieci nie zostały jeszcze zarejestrowane, nie sądzę, że w ogóle jest za późno, twoja mała dziewczynka nie zrozumie, że tak się jeszcze nazywała i wszyscy inni się do tego przyzwyczają”.

„Będę szczera i powiem, że tak naprawdę nie powinno mieć znaczenia, dlaczego nazwałaś swoje dzieci tak, a nie inaczej. To, co zrobiłaś, niezależnie od tego, czy jest to powiązane z tytułem programu telewizyjnego, książki lub piosenki, to całkowicie twoja sprawa”.

Czytaj także: Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza