W Lubelskiem urodziło się pijane dziecko. Matka miała ponad promil alkoholu we krwi

2022-11-14 15:55

Do szokującego zdarzenia doszło w sobotę, 12 listopada w województwie lubelskim. W godzinach wieczornych policja została zawiadomiona o tym, że w jednym z rowów w miejscowości Wojcieszkowo stoi samochód z człowiekiem w środku. Za kierownicą siedziała upojona alkoholem ciężarna, która niedługo potem urodziła dziecko.

karetka
Autor: Getty Images wezwania nocne

Za kierownicą samochodu, który wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie siedziała pijana ciężarna. 31-latka twierdziła jednak, że w chwili wypadku to nie ona prowadziła auto. Nie chciała jednak zdradzić, kto w takim razie był kierowcą. Po wyciągnięciu poszkodowanej, ratownicy natychmiast przewieźli ją do szpitala, gdzie niedługo później urodziła dziecko. 

Dowiedz się: Jak wyglądają i zachowują się dzieci z FAS? - już jedna lampka może poważnie zaszkodzić [ZDJĘCIA]

Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22

Przeczytaj też: Nawet lampka wina wypita w ciąży trafi do dokumentacji medycznej? Pomysł wywołał kontrowersje

Pijana matka urodziła pijane dziecko

Badanie alkomatem wykazało, że siedząca za kierownicą citroena kobieta w zaawansowanej ciąży miała ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan poszkodowanej, policjanci wezwali do niej karetkę, która przewiozła ją do szpitala w Łukowie. Dla bezpieczeństwa dziecka, lekarze podjęli decyzję o natychmiastowym wykonaniu cesarskiego cięcia

Po urodzeniu, dziecku niezwłocznie wykonano testy na obecność alkoholu we krwi, która okazała się bardzo duża. O zdarzeniu już poinformowano Sąd Rodzinny w Łukowie. 

O sprawie, jako pierwsze doniosły lokalne media, które pokazały także zdjęcia z miejsca skandalicznego wypadku. 

Sprawdź: Wino i papierosy zanim dowiedziałaś się o ciąży - czy mogłaś zaszkodzić dziecku?